Divize B: Den jednoznačných výsledků

Dnešní zápasy v Praze na Folimance by neudělaly příliš radosti sázkovým společnostem. Všechna utkání dopadla dle papírových předpokladů, přece se však našlo jedno napínavé!

Jednalo se hned o první utkání dne. Utkali se v něm dosud neporažené týmy LA Clippers (Nový PORG, Praha 4) a Sacramento Kings, v jejichž barvách letos hraje ZŠ Kuncova z Prahy 5. Po první čtvrtině činily rozdíl pouhé dva body. Následně však Clippers ukázali, že mají vyrovnanější sestavu, soupeři odskočili a i přes vytrvalou snahu Sacramenta výsledek zvrátit, vyhráli LA Clippers i své čtvrté utkání v soutěži, tentokrát v poměru 42:24.

Ve zbylých šesti utkáních čtvrtečního programu byl průběh zpravidla jednoznačný, pouze v utkání ZŠ z Nového Strašecí alias Phoenixu Suns proti Golden State Warriors (ZŠ Sadská) dokázaly oba týmy dosáhnout dvouciferného skóre. Přesto se nejednalo o příliš vyrovnané utkání, Válečnice ze Sadské v něm zvítězily 48:10.

Phoenix Suns a rovněž ZŠ Dukelská z Benešova reprezentující LA Lakers prohrály všechna svá dnešní utkání a před posledním hrací kolem potvrdili své postavení na chvostu tabulky. Je však velmi pozitivní sledovat hráče obou týmu, jak svou nezáviděníhodnou pozici nesou statečně, bojují o každý míč a radují se ze všech vstřelených košů, takřka jako by vyhráli zápas. Tyto zkušenosti se jim jistě v budoucnu zúročí a třeba již příští rok budou bojovat o mety nejvyšší podobně, jako se to teď daří Dallasu Mavericks v Divizi C.

Před závěrečným kolem jsou karty rozdány jasně – Clippers a Kings míří za přímým postupem, Warriors se snaží vybudovat  co nejlepší pozici pro postup do play-off ze 3. místa a Lakers budou v přímém souboji hájit čtvrté místo před Suns. Vytáhne někdo žolíka a zamíchá kartami? Na to získáme odpověď již ve středu 8. listopadu.

Tabulka po 2. hracím kole:

https://jrnbaleague.cz/new-2018/tabulky

Přenos všech dnešních utkání:

http://www.tvcom.cz/Zapasy/Sport-Basketbal/Soutez-Jr.-NBA-League/