Jr. NBA League

Česká republika

Jedinečný projekt pro děti ve věku 10-12let,

které mají šanci alespoň na jednu sezónu zažít pocity těch nejlepších basketbalových hráčů NBA. Basketbalový turnaj kopírující herní systém NBA, který má za úkol propagovat basketbal po celé České republice.

Každá škola zúčastněná v projektu, respektive tým, reprezentují jeden z 30 týmů NBA, který jim je přidělen na základě draftu. Projekt je ve stejné podobě realizován po celém světě a NBA se na organizaci aktivně podílí.

Konference, divize a pořádající města

PROPOZICE SOUTĚŽE PRO ROK 2023

Poslání Jr. NBA

Vytvořit pozitivní postoj ke sportu a zdravému životnímu stylu mezi mladými lidmi pomocí basketbalu a jedinečných zážitků, které tato hra přináší. Ukázat a učit hodnoty, na kterých nejen NBA, basketbal, ale sport obecně stojí.

NBA hodnoty

Duch sportu

Hraj fair play, dodržuj pravidla a respektuj rozhodnutí rozhodčích, chovej úctu k soupeři, rozhodčím, trenérům, spoluhráčům i respektuj sám sebe. Není vždy jednoduché zachovat si důstojnost a dodržet fair play, ale podání ruky po těžké porážce Ti prospěje nejen ve sportu, ale i v mnoha situacích mimo hřiště. Jak se zachováš, když prohraješ? Jak se zachováš, když vyhraješ?

Týmová hra

Týmová hra a nesobeckost jsou základními stavebními kameny každého dobrého týmu. Každý člen týmu má důležitou roli a je nepostradatelný pro týmovou hru. Oddej se svému týmu a buď připraven obětovat své zájmy – přihraj spoluhráči do lepší pozice, akceptuj střídání. Děláš to pro tým! Společně jste silnější! Tým, co táhne za jeden provaz, je vždy lepší než skupina jednotlivců. Platí to ve sportu, rodině, škole ale i později v práci.

Pracovitost

Dřina při tvrdém tréninku se projeví v zápase. Nezajistí Ti úspěch, ale úspěch není možný bez maximálního úsilí v tréninku. Dři na sobě každý den. Dřina v tréninku není jen možnost, je to nutnost. Od spoluhráčů očekávej to samé, co očekáváš od sebe.

Respekt

Projevuj respekt ve všem, co děláš. Respektování ostatních je důležitou součástí sportu i života. Ten kdo respektuje, bude respektován. Sportováním se naučíš jak respektovat ostatní, ale zároveň respekt druhých získáš. Respektování ostatních Ti pomůže ve všech aspektech života.

Vášeň

Všechno co děláš, dělej na 100 %. Vášeň a zapálení pro hru zvyšuje kvalitu tvého výkonu. S vášní se v týmu stává přátelství na celý život. Buď vášnivý bez ohledu na to, co říkají ostatní. Nevzdej se po prvním neúspěchu, musíš to zkoušet dál! Ignoruj „to nezvládneš“, „to neuděláš“! Proč? Protože oni se bojí, že „to zvládneš“, že „to uděláš“. Následuj svou touhu a úspěch Tě dostaví.