V Divizi B se vyjasňuje postupová situace

V Brandýse nad Labem se odehrálo 2. kolo Jr. NBA pro oblast Praha a Střední Čechy. Po celkem třinácti odehraných zápasech nám začínají krystalizovat dva postupující týmy. Kdo obsadí třetí příčku a zabojuje o postup do Konferenčního finále?

Hned první ranní duel byl jeden z nejzajímavějších zápasů celého hracího dne. O body soupeřily celky Washington Wizards (ZŠ Na Výsluní, Brandýs nad Labem) a Orlando Magic (ZŠ Čelákovice). Dva velmi silné týmy nenechaly nic náhodě, bojovaly o každý míč a nastřílely celkem 68 bodů. Domácí Washington nakonec své soupeře přehrál 38:30. Washington a Orlando jsou v tabulce vedoucí týmy, můžeme předpokládat jejich postup? To se dozvíme v 3. hracím kole v Čelákovicích (Nehvizdech) už 7. listopadu 🙂

Atlanta Hawks (ZŠ Nový PORG, Praha) si v průběhu dneška nevedla příliš vyrovnaně. První zápas proti Washington Wizards vypadal pro Atlantu nadejně, nicméně Hawks podlehli nátlaku Washingtonu a po konci 4. čtvrtiny svítilo na tabuli skóre 42:26 ve prospěch Wizards. Ve druhém zápase tým Atlanty zabojoval a pozvedl hlavu. Jestřábi zaútočili na tým Miami (ZŠ Dukelská, Benešov), který se marně pokoušel odolat nátlaku. Zápas skončil úspěchem pro Atlantu 40:25.

Charlotte Hornets (ZŠ Dubeč, Praha) neměli dnes příliš důvodů k radosti. V týmu dominoval nejvyšší hráč Divize Honza Vomastek s číslem 15, který zachránil spoustu situací a nastřílel velké množství bodů. Ale ani to nestačilo k týmovému úspěchu. Borci z Charlotte dnes nevyhráli jediný zápas, ale tým Jr. NBA jim přesto drží palce a věří, že na dalším kole v Čelákovicích prolomí ledy a dotknou se úspěchu. Všechny dnešní výsledky najdete tradičně v záložce Hrací plán.

Bylo vidět, že do každého zápasu dávali hráči opravdu všechno a proto si zaslouží upřímnou pochvalu za nasazení, bojovného ducha a fair play. Děkujeme.