Rozuzlení Divize D: Indiana, Chicago a Detroit slaví!

Dnešním dnem byla uzavřena Divize D, která byla komplet odehrána v Pardubicích. Po odehrání všech zápasů mohou 3 týmy slavit do Play-off a zbylé 2 se s námi loučí.


Jako první vyzvala Indiana (ZŠ Studánka) soupeře z Milwaukee (ZŠ Sezemice). Hosté přijeli odhodlaní zabojovat o šanci na postup, ale toto utkání od začátku nezvládali. Indiana spustila totální ofenzívu a svého soka na palubovce dusila jedním útokem za druhým. Milwaukee se i přes nepřízeň osudu snažilo utkání zdramatizovat, ale bohužel pro ně se jim to nepovedlo. Konečné skóre 72:14 potvrdilo Indianu v roli favorita Divize D.

V dalším utkání nastoupil poprvé dnes Detroit (ZŠ Dubina) proti nastartované Indianě. Na palubovce jsme mohli sledovat napínavý duel, ale na konci zápasu opět platilo přísloví tak typické pro průběh letošní Divize D: Jr. NBA League je skvělá soutěž a vždycky vyhraje Indiana. Detroit nehodlal dát svou kůži lacino a přečkal mnoho šancí soupeře. Nakonec ale Indiana uzavřela letošní čistou bilanci a po výhře 40:28 může slavit vítězství v rámci divize.

V našem přehledu nesmíme zapomenout ani na býky z Chicaga (ZŠ Nová Paka), kteří v tabulce velmi statečně drží krok se suverénem z Indiany. Chicago x Milwaukee, to byl další zápas, na který se slušně zaplněná hala těšila. Nutno podotknout, že se jednalo o pěkný zápas. Chicago uplatňovalo svou sílu pod košem a v okolí svého koše vystavilo neprostupný val. Milwaukee opět nelze upřít snahu, ale dnes to nestačilo. Střelci ze Chicaga po výsledku 62:14 slaví dva body a také postup do další části soutěže.

Dnešní přehled je bez týmu Clevelandu (ZŠ J. Ressla, Pardubice). Důvod je vskutku jednoduchý – tato ZŠ na dnešní turnaj nedorazila. Její dnešní zápasy byly kontumovány. Jediným pozitivem na tomto zvláštním přístupu je tak fakt, že děti byly dříve doma.

Již zmíněná trojice Indiana (ZŠ Studánka), Chicago (ZŠ Nová Paka) a Detroit (ZŠ Dubina) postupují do Konferenčního finále, které se uskuteční 22. listopadu v Brně. Postupujícím přejeme štěstí do dalšího průběhu a školám, které svou pouť turnajem končí přejeme více síly třeba do dalšího ročníku. Kompletní tabulka dohrané Divize D zde.