Posledními postupujícími jsou Timberwolves a Jazz

Účastnící Velkého finále pátého ročníku Jr. NBA jsou známí. Z posledního konferenčního finále v Brandýse postoupila domácí škola Na Výsluní v barvách Minnesoty Timberwolves a také nymburská ZŠ Komenského hrající jako Utah Jazz. Nejlepší osmičku týmů čekají závěrečné boje 8. a 9. listopadu v pražské hale Královka.

 

Kvůli komplikacím v dopravě kolem Prahy dorazila do Brandýsa škola z Hradce Králové trochu později a krátký čas na rozcvičku se na týmu hrajícím jako Golden State Warriors podepsal. Ještě se ani nerozkoukali a Nymburk už jasně vedl. Nakonec z toho byla jasná výhra 58:8 po dobrém kolektivním výkonu Jazz.

 

To domácí Timberwolves měli cestu do dalšího kola ještě snazší, jelikož pardubická škola nedorazila a Brandýs tak postoupil kontumačně. Svou sílu však ukázal v semifinále konference, kdy jasně přehrál Dallas Mavericks reprezentující Přelouč 70:33. Brandýská škola se tak probojovala už na třetí závěrečný turnaj z dosavadních pěti ročníků a bude obhajovat prvenství z roku 2019.

 

V prvním kole play off si Žďár nad Sázávou v barvách Houstonu Rockets vyšlápl na Los Angeles Clippers z Mohelnice 76:20 a vyzval o postup do finále nymburské Jazz. Od začátku se sváděla velmi vyrovnaná bitva, kterou rozhodla až poslední čtvrtina. V ní byl nejvíce vidět nymburský Filip Davídek, který zařídil výhru 52:38 a postup. Může tak navázat na svého staršího bratra Kryštofa, který byl v roce 2019 v nejlepší pětce předchozího ročníku.

Rozpis pro Velké finále a doprovodný program zveřejníme v nejbližších dnech. Zůstaňte s námi.