Pardubicím vládlo Milwaukee Bucks a v Praze LA Clippers

První ze „superdní“, kdy se hrají dvě divize zároveň je úspěšně za námi. V pardubické divizi D vedou borci Milwaukee ze ZŠ v Litomyšli. V divizi B jsou pak bez porážky nejen LA Clippers (ZŠ Kuncova), ale i ZŠ Nový PORG, která reprezentuje Sacramento.

Pardubická divize se jeví velmi vyrovnaně. První soutěžní utkání v této divizi odehráli Detroit Pistons ze základní školy Polabiny v Pardubicích proti Cleveland Cavaliers ze základní školy Studánka, také z Pardubic. Toto derby nám naznačilo, že Kavalíři budou patřit mezi favority divize a vítězstvím 38:18 si připsali první dva body do tabulky.

V následujícím zápase se proti sobě postavili Chicago Bulls (ZŠ Přelouč) a Indiana Pacers (ZŠ Resslova, Pardubice), kteří strhli výsledek na svou stranu až v poslední čtvrtině utkání. Stejně tak tomu bylo i v nejzajímavějším zápase dne mezi Cleveland Cavaliers a Milwaukee Bucks, kde si pro vítězství 36:22 dokráčelo právě Milwaukee Bucks.

Dívčí tým Sadské držel se soupeři krok

Favorité Divize B – Clippers a Sacramento se ukázali velmi záhy. Clippers v městském derby doslova rozstříleli Lakers ze ZŠ Lupáčova 94:9. Pověstná „stovka“ visela v poslední čtvrtině ve vzduchu, ale nakonec se jí nástupci Kobeho Bryanta ubránili.

Králové ze Sacramenta hráli dnes jen dvě utkání, ale obě vyhráli. Těžší práci měli s Golden State Warriors ze základní školy v Sadské. Tento tým je od samého začátku středem pozornosti. Důvod je zřejmý – jedná se až na jedinou výjimku o kompletně dívčí tým. „Jsem na tým pyšná, holky bojovaly a držely s chlapeckými týmy krok. Pokud děvčata a Ondra naváží na své dnešní výkony, můžeme vybojovat třetí místo v divizi,“ řekla spokojená trenérka Blanka Žánová po třetím zápase svého týmu.

O třetí místo si to nejspíše rozdají s domácími Phoenix Suns ze ZŠ Vratislavova, kteří mají shodnou bilanci výhry a dvou porážek.

Další zápasy obou divizí nás čekají 3. listopadu, celá soutěž však pokračuje již v pondělí zápasy ve slezské Divizi F.

Odkazy: Výsledky, Tabulka