Boston a Toronto prvními postupujícími

Třetí pondělí v řadě probíhalo opět ve znamení Divize F. Dnes bylo na programu poslední hrací kolo základní části této divize, které vzbuzovalo několik otázek. Dokáže Boston (ZŠ Englišova) natáhnout vítěznou sérii? Jak dopadne souboj o druhé postupové místo mezi Torontem (ZŠ B. Němcové) a New York Knicks (ZŠ Otická)? Kdo se stane vůbec prvním nejužitečnějším hráčem Jr. NBA?

První zápasy dneška nabídly rozdílnou podívanou. Na jednom hřišti probíhalo drama se šťastným koncem pro Toronto, které zdolalo srdnatě bojující Knicks v poměru 36:30. Na druhém hřišti byla k vidění rozjetá mašina Bostonu. Hráči ze ZŠ Englišova, kteří nastupují v zelených dresech Bostonu, neměli v průběhu Divize F slitování vůbec s nikým. Ve svém prvním dnešním zápase se pustili s velkou vervou do Brooklynských Nets (ZŠ Hradec nad Moravicí) a skóre nakonec odpovídá průbehu (68:12).

Druhé dvojutkání přineslo souboj o neoblíbené poslední místo a také boj o postup. Čtvrtým týmem Divize F se nakonec stala Philadelphia 76ers (ZŠ Vrchní) díky vítězství nad Brooklynem (ZŠ Hradec nad Moravicí) v poměru 34:16. Nepopulární poslední místo tak zbylo na Brooklyn Nets.

Knicks chtěli dnes bojovat o druhou postupovou příčku, ale bohužel pro ně se Boston rozhodl, že porážka na tomto turnaji pro něj není téma. Kombinace výsledků posledního hracího dne tedy vyústila v konečné pořadí Divize F, které jak už to tak bývá, někoho potěší a někoho naopak zklame.

Divize F také jako první vyhlašovala MVP, čili nejužitečnějšího hráče. Stal se jím, musíme zmínit, že oprávněně, Pavel Czudek hrající v barvách NY Knicks (ZŠ Otická). Posbíral celkem 6 nominací z 8 možných.

Již ve středu je na programu 2. kolo Divize C a ve čtvrtek nás čeká druhý „superden“, kdy pokračují Divize D a B.