Boston dál kraluje Slezsku, Philadelphie poprvé vyhrála

Pondělní dopoledne bylo, jako již tradičně, ve znamení Divize F, v které začalo druhé hrací kolo. Od začátku se hrálo ve velkém tempu a o napínavé okamžiky nebyla nouze. Zlepšenými výkony se prezentovala Philadelphia 76ers, která po prvním hracím kole odjížděla bez vítězství. Jak si vedly ostatní týmy?

V prvním utkání se celek Philadelphia 76ers střetnul s prozatímním lídrem své divize – Bostonem Celtics. Hráči Philadelphie byli více než vyrovnaným soupeřem, ale nakonec Boston zabral a potvrdil svou sílu výsledkem 45:27.

Paralelně na druhém hřišti vystrčili drápky Toronto Raptors ze ZŠ Boženy Němcové. Jejich soupeř, Brooklyn Nets, odcházel z palubovky s pořádným přídělem (12:46), přestože zápas měl poměrně vyrovnaný úvod.

O vyrovnaný a kvalitní zápas se poté postaraly týmy Celtics (ZŠ Englišova) a Toronto Raptors (ZŠ Boženy Němcové). Na hřišti panovala bojovná atmosféra, o vítězi se rozhodovalo až v posledních minutách, kde Boston opět prokázal svou kvalitu – ve čtvrté čtvrtině rozjel bodové hody a jeho hráči se mohli zaslouženě radovat.

V souběžném utkání se rozhodovalo doslova za pět minut dvanáct: bojovníkům z New York Knicks (ZŠ Otická) se nakonec povedlo zamezit vzpouře borců z Philadelphie, kteří se snažili napravit nepříliš povedené první hrací kolo, a v posledních vteřinách strhli vítězství na stranu New York Knicks v poměru 24:22.

Letce z Philadelphie tento zápas ještě více vyhecoval a v posledním zápase dnešního programu si vyšlápli na ZŠ Boženy Němcové, která nosí dresy Toronto Raptors. Po opět velmi hektickém zápase se radují z výhry 32:30 a každý tým v Divizi F tak už poznal radost z vítězství.

Slezská divize nabízí zatím zajímavý basketbal, kterému nechybí napětí ani krásné momenty. Doufejme, že v tomto trendu budou hráči pokračovat i v dalším kole opět za týden.