Známe všechny účastníky play off, to začne 13. listopadu

Boje v divizích jsou zdárně u konce a už je tak jasno o všech postupujících do play off Jr. NBA League. Zatímco Západní konference byla dohrána už minulý týden, na Východě se dvě divize dohrávaly v Opavě a v Brně. Zde na rozdíl od ostatních čtyř divizí došlo na vyrovnané boje, kde rozhodovalo každé vítězství. Vítězem divize E se nakonec stala ZŠ Švermova ze Žďáru nad Sázavou hrající jako Chicago Bulls a divizi F ovládli Washington Wizards ze ZŠ Vodní v Mohelnici, kteří měli shodnou bilanci jako Charlotte Hornets ze ZŠ Boženy Němcové v Opavě. Nyní je tak vše připraveno pro start play off, které proběhne ve středu 13. listopadu a ve čtvrtek 14. listopadu v Pardubicích a Brandýse nad Labem. Celkem 16 týmů se utká o účast mezi čtyřmi nejlepšími ve velkém finále.

Školy z divize E se utkali ve velice důležitém turnaji o postup do kvalifikace Play-off. A potvrdilo se, že se jedná o vůbec nejvyrovnanější ze všech divizí ve čtyřleté historii naší soutěže. Každý porazit každého a záleželo skutečně na každém úspěchu. Bylo vidět, že teď jde opravdu o hodně, a tak hráčům nechyběl zápal pro hru a nejeden trenér v noci v klidu nespal. Hra byla velmi napínavá a vyrovnaná. Hned druhý zápas mezi favority Chicago Bulls (ZŠ Švermova, Žďár nad Sázavou) a Indiana Pacers (ZŠ Mariánské náměstí, Uherský Brod) ukázal, že rivalita mezi soupeři opravdu existuje. Stav byl na konci utkání vyrovnaný a muselo se přejít do prodloužení. Z této dramatické situace dostal tým Chicago Bulls vynikající hráč Dominik Haller, který svými čtyřmi koši přispěl k následné výhře svého týmu 36:30.

Bull první úspěch nejspíše ukolébal a poslední dva duely prohráli. I přesto nakonec těsně uhájili první místo těší se na Play-off. Na druhé postupové místo se postupně prodrala Indiana Pacers v podobě ZŠ Mariánské náměstí z Uherského Brodu. Dramatický byl boj o třetí příčku, tu nakonec urvala ZŠ Heyrovského v Olomouci hrající jako Milwaukee Bucks, když ve svém posledním utkání zdolala vítěze skupiny Chicago 54:38. Naopak brněnská ZŠ Slovanské náměstí v barvách Detroitu prohrála s posledním Clevelandem z Pelhřimova 26:30 a musela se spokojit se čtvrtým místem.

Ani v Opavě nechyběly dramatické koncovky

Jasnější měla průběh divize F v Opavě, kde bylo celkem jasné, kdo je favorit a kdo outsider. Favorizovaní Charlotte Hornets vyhráli první čtyři zápasy, zatímco u Atlanty v podobě ostravské ZŠ Matiční  bylo téměř jasné, že ta do bojů o postup nezasáhne. Vypadalo to tedy na boj o druhé až čtvrté místo skupiny. Zlomový okamžik nastal v předposledním dvojzápase, jelikož velikost ligové haly umožnila hrát dva duely najednou. Za celou skupinu včetně předchozího kola neporažení Charlotte nečekaně zaváhali a podlehli Washingtonu 26:38. Washington ukazoval celý turnaj bojovnějšího ducha, zatímco Hornets spoléhali na své individuální dovednosti. Bojovnost nakonec zvítězila. Celý zápas byl hodně vyhecovaný, obě lavičky a především ta Washingtonu neustále povzbuzovala a každý balon se prožíval.

Ještě větší drama se odehrálo v přímém souboji o třetí místo mezi Miami (ZŠ PORG Ostrava) a Orlandem (ZŠ Čs. armády, Frýdek-Místek). Ani jednomu z týmů se obzvlášť nedařila střelba a tak se každý bod počítal o to víc. Hodně napínavá koncovka za burácení obou týmů nakonec skončila remízou a za stavu 18:18 se šlo do prodloužení. V tom nakonec víc síly prokázal tým Miami Heat a výhrou 26:22 vybojoval postup do play off.