Memphis a Sacramento jdou do Finále!

Dnes bylo na programu Finále západní konference, které po úterních kláních v Brně slibovalo neméně napínavou podívanou. V hale na Folimance se sešly dva týmy z Divize A, tři týmy z Divize B a tři z Divize C. Všichni účastníci dnes měli jediný cíl – postup do celkového Finále.

V prvním utkání nastoupili domácí Los Angeles Clippers/ZŠ Kuncova proti Pelikánům z New Orleans/ZŠ Kralovice. Domácí Clippers do utkání vstoupili velmi rázně a rychle se ujali vedení. Pelikáni se možná střetnutí s týmem z Divize B zalekli, ale stále se snažili držet krok. Celkové skóre 36:10 pro Clippers však jejich pouť turnajem utnulo.

Druhé čtvrtfinále a druhé utkání, ve kterém měl pražský celek ze výhodu domácího prostředí. Sacramento Kings na jedné straně barikády a na druhé bojovná Minnesota, která se nehodlala ohlížet na papírové předpoklady a chtěla se zapsat do dějin prvního ročníku Jr. NBA League. Minnesota se snažila na svého soupeře vletět a prosadit se ofenzivní hrou. Nechávala však otevřená vrátka v obraně a to jí nakonec zlomilo vaz. Sacramento Kings si nakonec poradilo s Minnesotou v poměru 42:12 a na lavičce byla vidět značná úleva.

Portland ve svém čtvrtfinále narazil na San Antonio Spurs. Průběh zápasu se dal těžko předpokládat. Oba týmy rozhodně nepomýšlely na vypadnutí, čemuž odpovídalo jejich nasazení a zápal. Toto čtvrtfinále bylo rozhodně nejnapínavější a celkové skóre 28:22 pro San Antonio přidělalo vrásky na čele všem fanouškům Portlandu, který se po tomto zápase naposledy pozdravil se soupeři i diváky a s turnajem se loučí.

Před branami semifinále skončila tedy cesta turnajem pro New Orleans/ZŠ Kralovice, Minnesotu Timberwolves/ZŠ Komenského v Děčíně, Golden State Warriors/ZŠ Sadská a Portland/ZŠ Masarykova v Litoměřicích.

Neúprosné semifinále

Semifinále nabídlo pražský souboj Clippers proti Sacramentu a opakovaný souboj z Divize C mezi Memphisem a San Antoniem. V prvním zápase se Memphis hodlal zhostit role favorita a začátek utkání potvrdil papírové předpoklady. Memphis se do svého soka zakousl tak pevně, že borci ze San Antonia nebyli sto najít recept na zvrácení výsledku. Celý Písek dnes zřejmě bude slavit. Po výsledku 66:19 postupuje Memphis do Finále.

Poslední zápas dne nabídl souboj o jízdenku do Prahy do Velkého Finále. Los Angeles Clippers vs. Sacramento Kings. Fanoušci, kteří vydrželi v hale až do konce programu, rozhodně neprohloupili. Celý zápas byl jako na houpačce, skóre se přelévalo ze strany na stranu. Nebylo nač šetřit síly, vítěz bere vše a poražený odjíždí se sklopenou hlavou. To muselo hráčům běhat hlavou v průběhu celého zápasu. Ani minutu před koncem nebylo o vítězi jasno. Sacramento Kings v závěru vrhlo všechny síly do útoku a doufalo, že vsadilo na správnou kartu. Sázka na riziko se vyplatila a Sacramento Kings slaví po výsledku 34:28 postup do Velkého Finále!

Velké Finále se uskuteční ve středu 14. prosince v Praze na Královce. O celkový triumf se utkají Boston a Milwaukee za Východní konferenci a prapor Západní konference budou držet dnes úspěšní Memphis a Sacramento Kings. Všem týmům, které dnes v turnaji končí, děkujeme za příkladnou reprezentaci svých škol. Týmům, které postoupily gratulujeme a těšíme se na příští středu. Fotky z dnešního dne k prohlédnutí zde.