Známe první postupující

Šestý ročník Jr. NBA League se již rozběhl naplno a ve čtyřech divizích už je jasno o postupujících a hned pět týmů vyhrálo všech osm zápasů ve svých skupinách.

V západní lize se dohrála divize C, kde si nejlépe vedly Přeštice a ZŠ Josefa Hlávky, která v barvách Washingtonu Wizards vyhrála všechny své zápasy. A to především zásluhou Antonína Vodičky, který byl zvolen nejlepším hráčem hned v pěti zápasech.  V dalších třech pak jeho spoluhráč Václav Bednář. Dál jde také ZŠ Zárečná z Tachova, kterou táhla Zora Staňková.

Suverénně prošla divizí D děčínská škola Kamenická, která v barvách Oklahoma City Thunder ovládla všech osm zápasů s celkovým skóre 451:50. „Nejmenší“ výhra byla o 36 bodů. Dvakrát dokonce Thunder nedostali ani bod. Druhé postupové místo udržela litoměřická ZŠ Havlíčkova hrající jako Minnesota. Naopak třetí ZŠ Masarykova rovněž z Litoměřic musí počkat, zda to bude na postup stačit. Vzhledem ke skóre asi má slušné šance.

Bez porážky prošla Divizí E i druhá děčínská škola Komenského hrající jako Los Angeles Lakers. Tu táhli Valdemar Kuncl a Vojtěch Vabroušek. Postup má i třetí děčínská škola Na Stráni, která si jako Golden State Warriors zajistila druhé místo.

Ve Východní lize se dosud dohrála jen divize E ve Žďáru nad Sázavou, kde si postup vybojovaly obě místní školy. Nejlépe si vedla ZŠ Švermova alias Phoenix Suns. Ta se 539 nastřílenými body ve skupině postarala o třetí nejlepší výkon v historii Jr. NBA. Rekordem je 716 bodů, o které se loni postaral Písek. Dál jde i ZŠ Palachova.

Právě Písek, který obhajuje loňský titul, vstoupil do divize A Západu v Borotíně velmi dobře a vyhrál všechny čtyři své zápasy. Zaujal zejména svým týmovým výkonem, kdy se nespoléhal jen na pár individualit, ale hrál kolektivně.

Dobře rozehranou má divizi F také děčínská ZŠ Dr. Miroslava Tyrše, která ovládla všechny své zápasy. Ve všech byl nejlepším hráčem Filip Houška, syn bývalého českého reprezentanta a děčínské legendy Jakuba Houšky.

Podobně má ve východní divizi A k postupu našlápnuto ZŠ Matiční, která i díky Anně Wojnarowské vyhrála všechny čtyři zápasy.

Fotografie z druhých hracích kol si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.