Známe první postupující - obhájce suverénně do play off

Letošní ročník Jr. NBA League už zná první dva účastníky play off. Dohráno je už v divizi D Východní konference, kterou suverénně ovládla ZŠ Na Výsluní z Brandýsa nad Labem, která obhajuje celkové vítězství z posledního ročníku. V barvách Minnesoty Timberwolves jednoznačně ovládla velmi nabitou skupinu D, ze které postupuje i ZŠ Komenského v Nymburce hrající jako Utah Jazz. Ta zas obhajuje bronzové medaile.

Západní konference:

Divize A

Po úvodním kole v Bystřici zatím vede domácí celek společně s Černošicemi, když mají shodnou bilanci tří výher a jedné porážky. Vzájemný duel ovládla Bystřice, která tak má zatím nejblíže k postupu.

Divize B

Boje v pražské skupině začaly na Vyšehradě a zatím si vede nejlépe další z tradičně silných celků Jr.NBA a to Nový PORG, který vyhrál všechny čtyři své zápasy při skóre 130:30. Druhé místo zatím drží ZŠ Na Smetance.

Divize C

Také tato divize má svého tradičního lídra v ZŠ J. K. Tyla z Písku, která v barvách Atlanty Hawks vyhrála všechna čtyři dosavadní utkání při famózním skóre 358:36. Nad Domažlicemi dokonce vyhrála 112:4 a postarala se o první stovku této sezony. O postupu Atlanty by tak neměl být pochyb.

Divize D

Tato divize zatím nebyla rozehrána.

Divize E

Tato divize zatím nebyla rozehrána.

Divize F

Tato divize zatím nebyla rozehrána.

Východní konference:

Divize A

K postupu má zatím nejblíže ZŠ Matiční v Ostravě, která vyhrála všechna čtyři úvodní utkání a vede tak tabulku divize A před ZŠ Elišky Krásnohorské z Frýdku-Místku.

Divize B

Tato divize zatím nebyla rozehrána.

Divize C

Také ZŠ Slovenská ve Zlíně v barvách Miami Heat vyhrála všechna čtyři svá utkání a zajistila si tak hladký postup do konferenčního finále. Druhým postupujícím v této divizi jsou hráči v dresech Charlotte Hornets ze ZŠ a MŠ Dvorská, Blansko.

Divize D

Tato divize byla jako první dohraná už 31. 5. 2022. ZŠ Na Výsluní z Brandýsa potvrdila v barvách Minnesoty Timberwolves roli hlavního favorita a obhájce titulu a bez zaváhání postoupila z prvního místa. Pod taktovkou svého nejužitečnějšího hráče Kamila Kupčíka tak bude i tentokráte útočit na nejvyšší příčky. Podobně jako nymburská ZŠ Komenského, která zvládla klíčové souboje s další brandýskou školou ZŠ Palachova a postoupila z druhého místa. ZŠ Palachova tak musí s bilancí 4 výher a 4 porážek počkat, jestli bude mezi nejlepšími celky na třetích místech.

Divize E

Tato divize zatím nebyla rozehrána.

Divize F

Za postupem zatím směřuje ZŠ Švermova ze Žďáru nad Sázavou, která zvládla všechna čtyři úvodní utkání a vede tabulku před ZŠ Studánka z Pardubic. Tu hned v prvním duelu přehrála 62:4.

 

Příští týden bude také nabitý basketbalem. Těšit se můžete na pondělní první kolo v Olomouci. V úterý se rozhodne o postupu v Bystřici u Benešova, a také se můžete těšit na první kolo v Sokolově. Ve středu nás čeká ještě Děčín.