Známe první dva účastníky letošního The Finals

Za nepříliš příznivého počasí jsme se dnes brzy ráno setkali v Pardubické hale, kde se konalo Playoff Východní konference. Déšť až občasné sněžení ale nikoho netrápilo, ba naopak, děti o přestávkách nadšeně sledovaly zpoza okna padají vločky a bělající se fotbalové hřiště. Dost k počasí, vrhněme se k tomu hlavnímu, což je samozřejmě basketbal.

8 týmů z Východní konference se utkalo ve vyrovnaných bojích čtvrtfinále. Jedinou výjimkou byl Boston Celtics, který rozdílem několika tříd vyprovodil Miami Heats z Ostravy.

Bulls byli na palubovce v souboji s Brooklyn Nets kvalitnějším týmem, přestože po první čtvrtině prohrávali o pět bodů. Druhá čtvrtka byla diametrálně odlišná a zápas úplně otočila. Kluci a holky ze Žďáru (Bulls) ji ovládli 12:0 a soupeře už zpátky do zápasu nepustili.

Druhé utkání bylo více poklidné, kdy hostující ZŠ Heyrovského/Bucks vyhráli první dvě čtvrtiny a vedli o 7 bodů. Více bojovné než pohledné utkání bylo i ve druhém poločase pod taktovkou Bucks.

Poslední čtvrtfinálový zápas Hornets vs. Pacers de facto strhl na stranu Hornets hráč Perkins (s číslem 15), kdy skóroval posledních 12 bodů a posledních šest minut to byla v jeho podání doslova one-man show. Jinak to bylo pěkné a rychlé basketbalové utkání.

Poražené týmy pak mezi sebou hrály pouze o umístění bez vidiny postupu. Přesto bojovaly z plných sil. Nejnapínavější utkání dne vyhráli brooklynští Nets z Hradce o jediný bod nad Heats.

Druhý zápas o umístění patřil jednoznačně Wizards. Velice týmové pojetí domácích bylo rozhodujícím faktorem. Dokonce 9 hráčů se zapsalo do kolonky střelců. Konečné skóre 26:10.

Basketbalisté z Ostravy (Heats) a Uherského Brodu (Pacers) se tak vraceli domů sice lehce smutní, ale plní basketbalových zážitků, které jim určitě v jejich kariérách pomohou.

První semifinále mezi Bucks a Hornets převzali pod svoji taktovku sršni ze Charlotte a mazácky vedení již nepustili. Třetí čtvrtina byla přestřelka z obou stran, chyběly tomu snad jenom trojky. Oba týmy mají zřejmě poctivě nastudovanou současnou NBA, kde se na nic nečeká a jde se rychle do koše nebo vystřelí již v osmé či desáté vteřině útoku. V poslední čtvrtině to byla naopak přehlídka netrefených trestných hodů, ale to běžně vídáme na všech úrovních.

Poslední zápas dne, stejně jako tomu bylo při jejich první hře, opanovali Celtics z Nymburka. Již po třech minutách svítilo na výsledkové tabuli 9:0 pro domácí a nebylo pochyb o vítězi. Bulls se ale nechtěli poddat, a přestože první čtvrtinu prohráli nelichotivým výsledkem 0:15, v té druhé naopak přestříleli Celtics 13:8. Kdo by to byl čekal. Pravděpodobně pozitivně ovlivnily hru i pokyny trenéra Bulls, které jeho svěřenci plnili do puntíku. Na alespoň jednociferný rozdíl se však houževnatí býci v druhém poločase nepřiblížili a ve čtvrté čtvrtině opět jasně kraloval Boston alias Nymburk. Je znát, že basketbal v tomto městě na Labi umí 😉

Vyvrcholení celé soutěže za účasti Boston Celtics (ZŠ Komenského, Nymburk) a Charlotte Hornets (ZŠ Boženy Němcové, Opava) nás čeká v pátek 29. listopadu. O místě konání bude rozhodnuto v pátek 15.11.