Zbývá poslední postupová tajenka!

Základní část letošního ročníku Jr. NBA League už je téměř u konce a až na divizi A Východní konference známe všechny postupující. Zatímco v některých divizích bylo o postupujících zcela jasno, jinde se muselo čekat do poslední chvíle, kdo bude mít možnost na podzim bojovat v play off.

Západní konference:

Divize A (postupují první 3 týmy)

 • ZŠ Černošice
 • ZŠ Bystřice
 • ZŠ Dukelská, Benešov

Obě kola se hrála v Bystřici. Prvenství vybojovali žáci z Černošic, když v klíčovém duelu otočili duel s domácí Bystřicí a vyhráli 30:28, přestože v první půli výrazně prohrávali. Celkově byly boje v této divizi nejvyrovnanější a hned osm zápasů končilo rozdílem maximálně čtyř bodů. Bystřice nakonec se dvěma porážkami získala druhé postupové místo. Třetí místo pak obsadili žáci z Benešova, kterým pomohly hned úvodní výhra nad postupující Bystřicí a poslední výhra v přímém souboji o postup 26:18 nad ZŠ Starodubečskou z Prahy.

Divize B (postupují první 2 týmy)

 • Nový PORG, Praha
 • ZŠ a MŠ Na Smetance, Praha

V pražské hale na Vyšehradě se hrála skupina, kde školy nominovaly i výrazně mladší děti. Nejlépe z toho vyšla škola Nový PORG, která patří tradičně mezi silné celky Jr.NBA. Ani jednou nezaváhala a v barvách Chicaga Bulls si došla pro jasný postup. Spolu s ní jde dále z druhého místa ZŠ Na Smetance jako Detroit Pistons.

Divize C (postupují první 3 týmy)

 • ZŠ J. K. Tyla, Písek
 • MŠ a ZŠ Borotín
 • ZŠ F. L. Čelakovského, Strakonice

Písecká ZŠ J. K. Tyla je historicky prvním vítězem Jr.NBA z roku 2016 a letos zřejmě chce do medailových bojů opět promluvit. V barvách Atlanty Hawks ve skupině naprosto dominovala, vyhrála všechna svá utkání při famózním skóre 716:72. Nad Domažlicemi dokonce vyhrála 112:4 a postarala se o první stovku této sezony. Jasně porazila i druhý Borotín a dál postupuje také ZŠ F.L. Čelakovského ze Strakonic.

Divize D (postupují první 2 týmy, tým na 3. místě musí mít pro postup lepší bilanci než 3. tým buď divize E, nebo divize F)

 • ZŠ Komenského, Děčín
 • ZŠ Buzulucká, Teplice
 • ZŠ n. E. Beneše, Varnsdorf

O postupu děčínské ZŠ Komenského nebylo pochyb už v prvním kole, když své divizi jasně dominovala. Ovšem o další dvě postupová místa byl tvrdý boj. Jistotu měl totiž jen druhý celek, třetí místo mohlo znamenat konec. A když varnsdorfská škola z náměstí E. Beneše vyhrála těsně 28:27 nad teplickou ZŠ Buzulucká, bylo zaděláno na drama. Teplická škola sice nakonec těsně uhájila druhé místo a postup, ale do play off se nakonec probojovala i varnsdorfská škola, která právě díky výhře nad Teplicemi měla na třetím místě lepší bilanci, než Sokolov na třetím místě divize F.

Divize E (postupují první 2 týmy, tým na 3. místě musí mít pro postup lepší bilanci než 3. tým buď divize D, nebo divize F)

 • ZŠ Havlíčkova, Litoměřice
 • ZŠ Dr. M. Tyrše, Děčín – „Vrchličák“
 • ZŠ Na Stráni, Děčín

Vedle ZŠ Komenského postoupily do play off i další dvě děčínské školy Dr. M. Tyrše a Na Stráni. Ty se ale v divizi E musely sklonit před Litoměřicemi reprezentovanými ZŠ Havlíčkova. Ta v barvách Los Angeles Lakers vyhrála všechna svá utkání. Děčínské školy pak měly shodnou bilanci 5 výher a tří porážek, když se vzájemně porazily a také ony tak měly lepší bilanci než Sokolov, což jim oběma zajistilo postup.

Divize F (postupují první 2 týmy, tým na 3. místě musí mít pro postup lepší bilanci než 3. tým buď divize D, nebo divize E)

 • ZŠ Královské Poříčí
 • 25. ZŠ Plzeň

Další favorit se zrodil v divizi F, kde ZŠ Královské Poříčí v barvách New Orleans Pelicans suverénně vyhrálo všechny zápasy při celkovém skóre 614:68. V prvních dvou zápasech dokonce dohromady dostala jen dva body. Spolu s ní postoupila 25. ZŠ Plzeň. Třetí Sokolov pak s bilancí 4 výher a 4 porážek zůstal mimo postupové pozice.

Východní konference:

Divize A (postupují první 3 týmy)

Poslední nedohraná divize. K postupu má zatím nejblíže ZŠ Matiční v Ostravě, která vyhrála všechna čtyři úvodní utkání a vede tak tabulku divize A před ZŠ Elišky Krásnohorské z Frýdku-Místku.

Divize B (postupují první 3 týmy)

 • ZŠ B. Němcové, Opava
 • ZŠ Kylešovice, Opava
 • ZŠ Englišova, Opava

Divizi ovládly školy z Opavy, když jediným neopavským účastníkem byl Havířov, který ale skončil bez vítězství poslední. Vítězem skupiny se stali žáci ZŠ Boženy Němcové, kteří hrají ve žluté barvě Indiany Pacers. Ti zaváhali až v posledním utkání s další postupující ZŠ Englišova. Ta nakonec skončila třetí za ZŠ Kylešovice.

Divize C (postupují první 2 týmy)

 • ZŠ Slovenská, Zlín
 • ZŠ a MŠ Dvorská, Blansko

Nejlepší obranu celé základní části měla ZŠ Slovenská ve Zlíně, která v barvách Miami Heat vyhrála všechna utkání při celkovém skóre 282:33. Spolu s ní jde dál také ZŠ Dvorská z Blanska.

Divize D (postupují první 2 týmy, tým na 3. místě musí mít pro postup lepší bilanci než 3. tým divize F)

 • ZŠ Na Výsluní, Brandýs n.L-Stará Boleslav
 • ZŠ a MŠ Komenského, Nymburk

První dohraná divize ze všech. ZŠ Na Výsluní z Brandýsa potvrdila v barvách Minnesoty Timberwolves roli hlavního favorita a obhájce titulu a bez zaváhání postoupila z prvního místa. Pod taktovkou svého nejužitečnějšího hráče Kamila Kupčíka tak bude i tentokráte útočit na nejvyšší příčky. Podobně jako nymburská ZŠ Komenského, která zvládla klíčové souboje s další brandýskou školou ZŠ Palachova a postoupila z druhého místa. ZŠ Palachova z Brandýsa musela s bilancí 4 výher a 4 porážek čekat, zda bude mezi nejlepšími celky na třetích místech a nakonec zjistila, že jí to na postup nestačí, jelikož v divizi F byla lepší ZŠ Studánka z Pardubic.

Divize E (postupují první 3 týmy)

 • ZŠ Heyrovského, Olomouc
 • ZŠ Štefánikova, Hradec Králové
 • ZŠ Vodní, Mohelnice

Olomoucká ZŠ Heyrovského využila domácího prostředí prvního kola a čtyřmi výhrami si zadělala na postup. Ve druhém kole sice v Ústí nad Orlicí jednou zaváhala v duelu s druhou ZŠ Štefánikova z Hradce Králové, ale první místo uhájila. Třetí postupové místo vybojovala ZŠ Vodní z Mohelnice.

Divize F (postupují první 2 týmy, tým na 3. místě musí mít pro postup lepší bilanci než 3. tým divize D)

 • ZŠ Švermova, Žďár n. Sázavou
 • ZŠ Smetanova, Přelouč
 • ZŠ Studánka, Pardubice

Za suverénní ZŠ Švermova ze Žďáru nad Sázavou, která s přehledem vyhrála všechna svá utkání i celou divizi, se vedly dramatické boje o postup. Pardubická ZŠ Studánka totiž na úvod druhého kola prohrála s Přeloučí a přišla o druhé místo. Pardubická škola pak ale o dva body vyhrála nad Zdechovicemi, což jí v konečném zúčtování stačilo na postup ze třetího místa.

Systém Play-off

Konferenční finále Jr. NBA League

V každé soutěži jsou dvě konference, do každé z nich pak vždy spadají 3 divize (celkem tedy 15 týmů v konferenci). 8 (osm) týmů z každé konference postupuje do Play-off. V Play-off proběhnou 4 (čtyři) jednodenní konferenční finále (dvě pro soutěž WEST a dvě pro soutěž EAST). V rámci těchto konferenčních finále budou hrány osmifinále a čtvrtfinále soutěží. Vítězové čtvrtfinálových duelů soutěží (celkem 8 družstev) postupují do Velkého Finále.

Velké Finále

Vyvrcholení projektu za účasti 4 (čtyř) nejlepších týmů z každé soutěže (4x WEST a 4x EAST). Celkem bude Velké finále odehráno za účasti 8 (osmi) týmů. Budou odehrána 4 (čtyři) čtvrtfinále, 2 (dvě) semifinále, zápas o 3. místo, finálové utkání a zápasy o umístění.