Základní část je u konce, v Praze slaví tři týmy

Netradičně ve středu bylo odehráno poslední hrací kolo Divize B. Na Folimance zbývalo rozluštit postupový klíč a doplnit tak všechny účastníky Play-off Jr. NBA League. Jak to všechno dopadlo?

Hned první zápas nabídl souboj o druhé místo v tabulce, a tedy postupovou jistotu. Válečníci z Golden State se hodlali vzepřít tabulkovým předpokladům a porazit Krále ze Sacramenta. Utkání nabídlo velmi vyrovnanou první čtvrtinu, ale od druhé poloviny první části zápasu drželo Sacramento otěže utkání pevně v rukou. Konečný výsledek 42:19 pro Sacramento odpovídá průběhu zápasu a formě obou týmů.

Sympatický tým plný veselých hráčů plných nadšení – to je LA Lakers ze ZŠ Lupáčova. V posledním hracím kole si chtěli připsat první body do tabulky, přestože boj o postup se jim vzdálil v nedohlednu. Zápas proti Phoenixu (ZŠ Vratislavova) začal pro Lakers velmi dobře a skóre bylo vyrovnané. Nadšení borců z Lakers se však nakonec muselo sklonit před basketbalovým umem hráčů Phoenixu v poměru 62:17.

Divize B byla celá odehrána ve velmi přátelském duchu a příjemné atmosféře, poslední hrací kolo nebylo výjimkou. Rival Los Angeles Lakers – Los Angeles Clippers – si nechtěl pokazit svou bilanci a hodlal skupinu uzavřít s plným počtem bodů. Sacramento (ZŠ Nový PORG) s tímto záměrem ale od začátku jejich střetnutí nesouhlasilo a tvrdě šlo za výhrou. Celý zápas byl bodový rozdíl minimální, do posledního okamžiku by se napětí v hale dalo krájet. Konečný výsledek 37:31 v souboji dvou nejlepších týmů této divize znamená stejný počet bodů v konečné tabulce.

Všechny divize mají za sebou základní hrací kola a nyní se již všichni těšíme na Play-off. MVP divize se stala Aneta Kramosilová z vítězného celku Los Angeles Clippers (ZŠ Kuncova). Z Divize B postupují do Play-off společně s vítěznými Los Angeles Clippers hráči Sacramenta Kings a Golden State Warriors.

Účastníci Play-off ze Západní konference:

Portland Trail Blazers/ZŠ Masarykova, Litoměřice

Minnesota Timberwolves/ZŠ Komenského, Děčín

Los Angeles Clippers/ZŠ Kuncova, Praha 5

Sacramento Kings/ZŠ Nový PORG, Praha 4

Golden State Warriors/ZŠ Sadská

Memphis Grizzlies/ZŠ J.K.Tyla, Písek

San Antonio Spurs/25. ZŠ Plzeň

New Orleans Pelicans/ZŠ Kralovice

Kompletní informace o průběhu Play-off budou zveřejněny v následujících dnech.