Z druhého konferenčního finále postoupil domácí Brandýs a Písek

V úterý 21. listopadu se v Brandýse nad Labem odehrálo druhé konferenční finále. Do velkého finále se podařilo probojovat domácí škole ZŠ Na Výsluní hájící v barvách Clevelandu Cavaliers a ZŠ J.K. Tyla z jihočeského Písku hrající za Toronto Raptors. Vítězové tak zkompletovali čtveřici postupujících ze Západní ligy.

Základní škola Na Výsluní se nacházela v nelehké situaci. Účast v minulém velkém finále a současně domácí prostředí na celý tým vytvářelo tlak. S touto situací si ovšem bravurně poradili. V prvním zápase jednoznačně zvítězili nad Miami Heats (ZŠ a MŠ Msgre B. Staška) 59:6. A také ve druhém rozhodujícím utkání potvrdili svoji sílu, když porazili New York Knicks (ZŠ a MŠ Borotín) vysoko 74:23.

Škola J.K. Tyla měla jako vítěz minulého ročníku Jr.NBA jen ty nejvyšší ambice. Nejprve zvládla utkání s Milwaukee Bucks (ZŠ Juventa) v poměru 49:31. Zaskočit obhájce titulu se v následném postupovém zápase povedlo Detroitu Pistons (ZŠ a Gymnázium Nový Porg), kdy jsme byli svědky opravdu vyrovnaného souboje. Svůj náskok nakonec dokázala ZŠ J.K. Tyla udržet a vyhrála těsně 40:37.

V tomto týdnu nás čekají 2 konferenční finále ve Východní lize (Ostrava 28.11. a Žďár nad Sázavou 30.11.), která určí poslední čtveřici soupeřů pro Velké Finále v Praze.