Velké finále nemine ani Portland a New Orleans

V pořadí třetí konferenční finále hostil Děčín, kde je basketbal sportem číslo jedna. Místní Válečníci jsou aktuálně v euforii po vítězství na Nymburkem, na které čekali dlouhých 10 let. Podobně do varu se dnes chtěli dostat hned tři děčínské školy, které usilovali o postup do Velkého finále.

V první dnešním čtvrtfinálovém klání se utkali Lakers zastupující ZŠ Havlíčkovu z Litoměřic se ZŠ Buzuluckou z Teplic v barvách Utahu Jazz. Lakers si v tomto utkání hlídali náskok a pohodlně si došli k postupu za výsledku 36:18. Jejich soupeř vzešel s takřka bratrovražedného souboje mezi dvěma domácími školami. Úspěšnější byla ZŠ Komenského alias Portland Trial Blazers.

Když trochu poskočíme v čase a podíváme na postupovou bitvu mezi Lakers a Portlandem, tak si můžeme říct, že to byl opravdový basketbalový vrchol celého dne. Favorizovaní Lakers se ujali vedení, které bylo v jednu chvíli až desetibodové. V tu chvíli však přišla vítaná podpora z místní školy a takřka fanatickou podpora dokázala z hráčů Portlandu vytáhnout to nejlepší. Necelé 3 minuty před koncem se Portland dostal poprvé do vedení a to i přes napínavé poslední minuty nepustil. Po výsledku 30:24 slaví nečekaný postup do Velkého finále. Portland se prezentoval velice týmovým výkonem, kde malinko vyčníval Netolický s číslem 11. Uvidíme, zda se svým týmovým pojetím prosadí i na Velkém finále.

Kam až dotáhne Matěj Šnobl Pelikány?

V druhé půlce pavouka si nejprve New Orleans Pelicans z Královského Poříčí poradilo s Minnesotou Timberwolves z Varnsdorfu ve velkém stylu 53:28. To v druhém zápase to pro GS Warrios neboli ZŠ Dr. Tyrše z Děčína byla těžší práce. Nejprve se museli srovnat s čekáním na 25. ZŠ Plzně neboli Bohatýry z Dallasu a následně i s houževnatým odporem soupeře. Nakonec Dallas zdolali v poměru 24:16 a mohli vyhlížet klíčový duel s Pelikány.

Souboj s Pelikány se proměnil v duel jeden na jednoho, jednalo se o souboj Matyáše Soukupa z Warriors a Matěje Šnobla z Pelikánů…Oba hráči výrazně převyšovali všechny ostatní na palubovce a skóre se přelévalo podle toho, kdo z nich byl zrovna na palubovce. Nakonec byl se 40 body úspěšnější nadějný pelikán Matěj Šnobl. Ten svůj tým dotáhl do Velkého finále po výsledku 58:44. Jeho výkon byl vskutku unikátní a můžeme se těšit, na co jeho individuální dovednosti budou stačit mezi absolutní elitou Jr. NBA League v ČR. Připomínáme, že Velké finále se odehraje 8. a 9. listopadu v Praze na Královce. Finálová osmička bude doplněna v závěrečném konferenčním finále, které se hraje 11. října v Brandýse nad Labem.