Varnsdorf hostem napínavých bojů v Divizi A

Divize A dnes pokračovala druhým kolem základní části, které hostil Varnsdorf. Ve vzduchu se pohupovalo několik otázek, které čekaly na úvodní hvizd, aby mohly být zodpovězeny. Svou formu z prvního kola chtěla potvrdit 1. ZŠ K. Jeřábka v barvách Denver Nuggets a naopak protentokrát domácí Oklahoma chtěla napravit nelichotivou bilanci z prvního kola.

Program dne zněl neúprosně: 7 zápasů, jedno hřiště, 5 týmů a touha uhrát co nejvíce bodů. K prvnímu zápasu se postavili borci z domácí Oklahomy (ZŠ Seifertova) proti Minnesotě (ZŠ Komenského). Minnesota zřejmě vstala do dnešního dne pomyslnou pravou nohou a od začátku udávala tempo hry. Obzvláště druhá čtvrtina byla bodově velmi plodná a nikdo z přítomných se nemohl divit závěrečnému skóre 56:18.

V druhém zápase vystřídalo drama jasný průběh z úvodního utkání. Sebevědomí Denver Nuggets z Roudnice chtěli navázat na bodové hody a los jim do cesty přivedl Portland Trail Blazers ze ZŠ Masarykova. Ve vzduchu chvilkami poletovalo překvapení, ale nakonec se misky vah přiklonily k Denveru, který slavil čtvrté vítězství na turnaji. Denver vs. Portland nakonec 22:18.

Ve Varnsdorfu se dnes rozhodně bylo na co koukat. Nejzajímavější utkání bylo k vidění mezi Portlandem (ZŠ Masarykova) a Minnesotou (ZŠ Komenského). Tyto dva týmy se zřejmě budou přetahovat o druhou postupovou pozici, což se projevilo v nasazení obou týmů. Víc štěstí v koncovce měla nakonec Minnesota, která se po tomto utkání mohla s úsměvem podívat na světelnou tabuli, kde svítilo závěrečné skóre 24:18.

Základní část Divize A skončí za dva týdny v Jablonci nad Nisou. Do té doby mají všechny týmy dostatek času zmobilizovat síly a pokusit se sesadit zatím neohrožený Denver. Nebo se postupové karty v této divizi zamotají ještě víc?