V Brně dohrána Východní konference

Sychravé listopadové pondělí bylo dnes svědkem závěrečných klání Divize E. V Brně byl k vidění pohledný basketbal, kterému jistě pomáhala i bouřlivá kulisa v hale. Většina diváků přála borcům ze ZŠ Sirotkova (Washington Wizards) a ti se nakonec mohli radovat z prvního místa ve skupině a udržení neporazitelnosti.

Moravská divize probíhala ve dvou halách současně. Program byl zahájen utkáním mezi Atlantou (ZŠ nám. Svornosti) a kouzelníky z Orlanda (ZŠ Kamenačky). Konečné skóre 50:2 pro Atlantu lze možná vysvětlit brzkým začátkem zápasu, neboť tým Orlanda prospal začátek a nedokázal přetáhnout otěže zápasu do svých rukou.

Za oceánem vždy velmi sledovaný souboj, v Brně duel ZŠ Sirotkova proti ZŠ T. G. Masaryka, to byl zápas Washingtonu proti Miami Heat. Vyrovnaný začátek zápasu sliboval napínavou podívanou, ale burácející hlediště dotlačilo Washington k houževnatému výkonu, kterému tým Miami nedokázal vzdorovat a musel skousnout porážku 39:10.

Nyní už dostatečně probuzení hráči Orlanda si chtěli ve svém druhém utkání spravit chuť, v cestě jim však stáli nabuzení sršni z Charlotty (ZŠ Mutěnická). Orlando tentokrát do utkání vstoupilo dobře, ale postupně přenechávalo vedení zápasu svému protivníkovi. Skóre 19:54 nevypovídá o vyrovnaném průběhu, hráče Orlanda ale může těšit zlepšená hra.

Jistě nejnapínavější utkání bylo k vidění mezi Miami Heat a Atlantou Hawks. Týmy se střídaly ve vedení a náskok se vždy pohyboval v jednotkách bodů. Dramatický průběh vrcholil s blížícím se koncem. Miami (ZŠ T. G. Masaryka) se snažilo dotáhnout svého soupeře z Atlanty (ZŠ nám. Svornosti), který se naopak snažil rozhodnout utkání definitivně ve svůj prospěch. Atlanta nakonec doslova udolala Miami 28:26.

Ceny za MVP si v této divizi odnesl Filip Zálešák z Atlanty Hawks. Jistými postupujícími do Play-off Jr. NBA jsou Washington (ZŠ Sirotkova) a Atlanta (ZŠ nám. Svornosti). O kompletním seznamu postupujících budeme informovat v zítřejším článku, sledujte nás!