Turnaj v Chomutově odhalil favorita Divize A

Školy z pěti různých měst se sjely do Chomutova, aby zahájily nejsevernější českou divizi Jr. NBA League. K vidění bylo vše – skvělé individuální výkony, týmové akce, jednoznačná vítězství nebo utkání, které rozhodl jeden koš. Nejlepší výchozí pozici do dalších bojů má Denver Nuggets ze ZŠ Kpt. Otakara Jaroše Louny.

Nikdo nečekal, že hned v prvním zápase se střetnou dva možná nejsilnější týmy Divize A. Portland Trail Blazers alias ZŠ Mírová urputně vzdorovala Denveru Nuggets, ale nakonec Portland podlehl v poměru 25:20. Denver tím zahájil svou jízdu prvním turnajem, když následně zvítězil i ve zbývajících utkáních. S bilancí 4-0 vévodí prozatímní tabulce Divize A a jasně demonstroval svou sílu.

Za borci z Denveru se usadil Portland Trail Blazers, který zvítězil v dramatickém posledním utkání s Minnesotou Timberwolves (ZŠ Komenského náměstí, Děčin) v poměru 33:22, přitom ještě před poslední čtvrtinou vedl pouze o jeden bod.

Bude jistě velmi zajímavé sledovat, kdo v druhém hracím kole ještě zaútočí na vedoucí Denver a jak se bude dále vyvíjet souboj o konečné druhé místo, které garantuje postup do Play-off.

Domácí odchází pokořeni, ale nezlomeni

Nejvyrovnanější utkání svedli domácí ZŠ Písečná reprezentující tým Oklahoma City Thunder proti Utahu Jazz (ZŠ Východní, Varnsdorf). Napínavý zápas rozhodla až koncovka, ve které byl šťastnější Utah. Jejich dlouhá cesta domů tak bude jistě plna oslavných chorálů.

Oklahomští bohužel prohráli všechna čtyři utkání a na postup do Play-off již zřejmě nedosáhnou. Avšak právě utkání s Utahem je naplnilo optimismem a ukázalo jim, že snaha a píle, kterou od začátku školního roku věnují tréninku, jim může na druhém turnaji přinést ovoce v podobě zlepšeného bodového zisku.

Tabulku po prvním dni naleznete zde.

Druhý hrací den v Divizi A nás čeká v Děčíně. Potvrdí zde Denver pozici favorita? Jak se bude dařit tentokrát domácí Minnesotě? Připíše si Oklahoma první vítězství? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíme již 9. listopadu.