Systém Play-off 2018

Základní hrací kola letošního úžasného ročníku skončí 15. listopadu turnajem v Brně, baště Jr. NBA. Hned pár dní poté se můžeme těšit na tři turnaje plné emocí a touhy po vítězství – Play-off. S předstihem proto v tomto článku přinášíme vše důležité ohledně vyřazovacích bojů.

Důležité termíny

Play-off bude odehráno dle osvědčeného scénáře ve 3 hracích dnech. Čekají nás dvě konferenční finále a následně Finále celého projektu, které bude tentokrát stejně jako draft hostit pražská Královka.

Středa 21. 11. 2018, Finále východní konference – hala Dukla a hala Dašická (Pardubice)
Čtvrtek 22. 11. 2018, Finále západní konference – Sport centrum a ZŠ Na Výsluní (Brandýs nad Labem)
Středa 28. 11. 2018, Finálový den Jr. NBA League pro Českou republiku – Královka, Praha

Postupový klíč

Z každé konference (Západ i Východ) postupuje 8 nejlepších týmů do Play-off, celkem se tedy na vyřazovací část může těšit 16 celků. Z každé jednotlivé divize postupují automaticky 2 nejlepší týmy a v rámci konference 2 nejlepší ze 3. míst.

O tom, které dva týmy ze třetích míst postoupí rozhodne úspěšnost týmů v základní části. V případě shody (stejné množství vítězství a proher), bude rozhodovat rozdíl ve skóre.

Herní systém a nasazení v Play-off

V rámci konferenčních finále nás čeká drobná změna oproti letům minulým. Každý tým čekají na tomto jednodenním turnaji 2 zápasy. Týmy budou nasazeny, dle úspěšnosti v základní části – nejúspěšnější tým základní části v rámci konference vs. 8. nejúspěšnější tým základní části v rámci konference atd. Avšak ve čtvrtfinále konference se nemohou potkat 2 kluby, které nastupovaly v základní části ve stejné divizi. Týmy, které prohrají své čtvrtfinálové zápasy se pak utkají mezi sebou o konečné umístění. Týmy, které zvítězí se v semifinálových duelech utkají o postup do velkého finále. Z obou konferenčních finále tedy vzejdou 2 týmy, tj. 4 celkem, které se mohou těšit na Finálový den.

Nasazení zápasů a podrobný rozpis pro obě konferenční finále zveřejníme v pátek 16. listopadu.

Finálový den

Ve Finále Jr. NBA League 2018 budou odehrána nejprve semifinále mezi 4 nejlepšími účastníky a následně zápas o 3. místo a Velké finále, které bude stejně jako loni vysíláno v přímém přenosu stanicí NOVA SPORT. V semifinále nastoupí lépe umístěný tým z Východní konference proti hůře postavenému týmu ze Západní konference a naopak.