Startuje šestý ročník Jr.NBA League!

Ve středu oficiálně odstartuje již šestý ročník Jr. NBA League. Jednu z nejprestižnější sportovních akcí pro školy v Česku odstartuje slavnostní draft, který proběhne 4. října od 15:00 online formou za přítomnosti legendy českého basketbalu Jiřího Welsche. Draft rozhodne, za který tým NBA budou jednotlivé školy bojovat o postup do play off. Online draft můžete sledovat na odkazu https://youtube.com/live/pYhVDOr3XZk?feature=share

I letos pomáhá aplikace OWQLO

Po loňské premiéře je i letos celosvětovým partnerem Jr. NBA League společnost OWQLO. Jde o členskou platforma, která pro nás vytvořila nejen webovou stránku, ale také aplikaci v mobilu.

Aplikace spojuje hráče, trenéry, rodiče, zkrátka všechny aktéry neprofesionálního sportu a zajišťuje aktuální přehled dění ve vybraných soutěžích. Tato inovativní technologie navíc rozšiřuje možný sportovní zážitek za hranice hřiště. Prioritou této aplikace je bezpečnost uživatelů, proto jsou skupiny OWQLO uzavřené pouze pro členy.

Velkou výhodou OWQLO aplikace je to, že už není potřeba fyzicky podepisovat všechny potřebné souhlasy, GDPR a zřeknutí se odpovědnosti a uchovávat tyto materiály v listinné podobě. Nyní si každý rodič stáhne aplikaci v AppStore nebo v Obchod Play a podle námi vytvořeného návodu zaregistruje nejen sebe, ale také své dítě (účastníka soutěže). Rodič při své registraci ihned elektronicky podepíše všechny potřebné souhlasy a už nic nebrání tomu, aby jeho dítě mohlo hrát Jr. NBA League Czech Republic!

Aplikace OWQLO zatím není plně přeložena do češtiny, nicméně jsme pro vás připravili video návod na YouTube, díky kterému byste měli celou registraci bez problémů zvládnout. Odkaz na video návod naleznete níže.

Registrace v aplikaci OWQLO je pro všechny účastníky povinná, proto prosíme o zbytečné neotálení s registrací, protože dítě, které nebude v den zápasu zaregistrované, nebude moci hrát. Kromě vyplnění nezbytných souhlasů budete moci v aplikaci sledovat i aktuální výsledky a postavení vašeho oblíbeného týmu v tabulce. V dalších letech počítáme s rozšířením informací, které bude možné v aplikaci sledovat.

Tutorial: https://youtu.be/vm2dTNXka1A

V případě problému s aplikací napište na e-mail: info@jrnbaleague.cz poradíme vám.

Jr. NBA League je elitní soutěž

Jde o celosvětový projekt se záštitou NBA, nejlepší basketbalové ligy na světě. V Čechách je od roku 2016. Dětem přináší velký zážitek, kdy si mohou zahrát v dresech těch největších basketbalových hvězd a týmů NBA. Navíc je to pro školy dobrá příležitost k vlastní propagaci a také účinný nástroj pro rozvoj školního sportu. Vše plně podporuje Česká basketbalová federace.

V roce 2023 je Jr. NBA League určena pro žáky prvního stupně narozené 1.1.2011 a později (2012, 2013,…). Spodní věkový limit není stanoven. Podmínkou je, že hráč/hráčka musí být žákem školy, která je do projektu nominuje. Hrát se bude podle pravidel minibasketbalu, na hřišti musí být stále alespoň jedna dívka a jeden chlapec v každém týmu.

Dosud se titul podařilo získat ZŠ Nový PORG z Prahy, ZŠ Švihov, ZŠ Na Výsluní z Brandýsa nad Labem a hned dvakrát ZŠ J.K. Tyla z Písku. Nejužitečnější hráč prvního ročníku Josef Svoboda z Písku se následně dostal do evropského výběru Jr. NBA a zahrál si na celosvětovém finále v Americe. Letos se s Pískem probojoval do nejvyšší soutěže a pokračuje tak v dobře rozjeté kariéře.