Spanilá jízda Dallasu ve Strakonicích

Tento týden se Jr. NBA League rozjela opravdu na plné obrátky. Dnešní 1. hrací kolo Divize C přineslo ve Strakonicích spoustu krásných momentů a pro mnohé možná překvapivé výsledky. Jak to dnes ve Strakonicích probíhalo?

K prvnímu utkání nastoupili vítězové loňského ročníku ze ZŠ J.K.Tyla v Písku, kteří stejně jako loni, oblékli dresy medvědů z Memphisu. Dresy zřejmě od minulého roku ztratily vítězné kouzlo a v prvním zápase se radovali borci ze ZŠ F.L. Čelakovského (Strakonice), kteří tento rok bojují v barvách Houston Rockets po výsledku 26:20. Nutno podotknout, že se Houston mohl opřít o početnou skupinu fanoušků. Udrží si svou raketovou formu i nadále?
Druhý zápas rozhodně nesplňoval kritéria vyčkávací bitvy. ZŠ Holýšov (New Orleans) a ZŠ Švihov (Dallas) chtěly od začátku ukázat všem v hale, že letos míří hodně vysoko. Do hry velmi hlasitě vstupovali trenéři obou celků a snažili se pomoci svým svěřencům alespoň pokyny. Dallas si od začátku vytvářel náskok, který si velmi zkušeně hlídal a na konci zápasu slavil vítězství 40:20. Bude Švihov pokračovat v nastoleném trendu?

Svojí pouť letošním ročníkem odstartovalo také poslední mužstvo z Divize C – ZŠ Komenského z Domažlic (San Antonio Spurs) a to proti zmiňovaným vítězům loňského ročníku. Písečtí střelci zřejmě dnes zapomněli střelecký prach ve třídách a družinách své ZŠ a během první a třetí čtvrtiny nedokázali vsítit ani bod. Tato střelecká nemohoucnost se projevila jako zásadní problém při cestě za vítězstvím. San Antonio bylo střelecký úspěšnější a připsalo si dva body za výsledek 58:24.

Divize C je jistě velmi sledována díky písecké ZŠ, která obhajuje loňský triumf. Sledovanost této divize dnes podpořila dokonce lokální televize, která přijela zdokumentovat zápas mezi Dallasem a Hustonem. Bude jistě zajímavé sledovat, jestli Bohatýři z Dallasu zopakují dnešní výborné výkony a zda se ještě Memphis zvedne a probojuje se do Play-off – dnešní bilance 0-3 už mu velkou šanci nedává. Možnost reparátu budou mít 1. listopadu v Domažlicích a Divize C uzavře své brány 15. listopadu právě v Písku. Aktuální tabulku si můžete prohlédnout zde.