Složení konferenčních finále už je téměř jasné

Už téměř známe všechny účastníky konferenčních finále, kteří si zahrají o postup do velkého finále šestého ročníku Jr. NBA League. Jedinou poslední tajenkou zůstává divize A ve Východní konferenci, která se bude dohrávat 14. listopadu.

Obhájci loňského titulu z Písku i letos potvrdili roli favorita a vyhráli západní divizi A bez jediné porážky. Postoupili tak společně s Borotínem do konferenčního finále, které se bude hrát 21. listopadu v Brandýse.

A právě domácí Brandýs a jeho škola Na Výsluní by měla být dalším favoritem na postup do Velkého finále poté, co v barvách Clevelandu ovládla svou divizi B. Vyhrála všech osm svých zápasů při skóre 571:135. Spolu s Brandýsem postoupily také pražská škola Nový Porg hrající v barvách Detroitu a ZŠ Juventa z Milovic.

Z divize F na Západě postupují děčínská ZŠ Miroslava Tyrše jako Memphis a San Antonio Spurs, jejichž dres nosí ZŠ s RVCJ z Teplic. Obě školy přehrály své soupeře a ve vzájemných duelech si připsaly po jedné výhře. Děčínskou školu táhl k postupu Filip Houška, syn bývalého českého reprezentanta a děčínské legendy Jakuba Houšky.

Ve Východní lize mají všechny divize své neporažené celky. Divizi B ovládla havířovská ZŠ M. Kudeříkové, která v dresech Indiany Pacers suverénně vyhrála všechny duely s celkovým skóre 492:88. Velkou zásluhu na tom má hráčka Eva Hasilová. Dál jde také ZŠ Jana Čapka z Frýdku-Místku.

Postupují i další dvě školy z Frýdku-Místku, které si nejlépe vedly v divizi C. A to ZŠ Petra Bezruče hrající jako Atlanta Hawks a 7. ZŠ 1. Máje jako Washington.

V divizi D si nejlépe vedla zlínská ZŠ Slovenská, která jako Utah Jazz rovněž nenašla přemožitele a v osmi zápasech inkasovala jen 66 bodů, což je druhý nejmenší počet ze všech týmů v soutěži.

Divize F v Přelouči patřila Pardubicím. Bez prohry jí prošla ZŠ Studánka jako Dallas Mavericks, která je tradičně napojená na pardubický basketbal. Druhé místo pak obsadila další z pardubických škol Erno Košťála.

Už v pondělí odstartují boje v konferenčních finále. Začíná se v Děčíně, kde se střetnou nejlepší celky západních divizí D, E a F. Následně se bude hrát 21. listopadu v Brandýse a Východní liga bude mít svá finále 22. listopadu ve Žďáru nad Sázavou a 29. listopadu v Ostravě. Velké Finále pak proběhne 6. a 7. prosince v Praze na Královce.

ZÁPADNÍ KONFERENCE

Divize A: Toronto Raptors (ZŠ J.K. Tyla, Písek); New York Knicks (ZŠ a MŠ Borotín)

Divize B: Detroit Pistons (ZŠ a Gymnázium Nový Porg, Praha); Cleveland Cavaliers (ZŠ Na Výsluní, Brandýs nad Labem); Milwaukee Bucks (ZŠ Juventa, Milovice)

Divize C: Washington Wizards (ZŠ Josefa Hlávky Přeštice); Atlanta Hawks (ZŠ Zárečná, Tachov); Miami Heat (ZŠ a MŠ Msgre B. Staška, Domažlice)

Termín konferenčního finále: 21.11. Brandýs nad Labem

Divize D: Oklahoma City Thunder (ZŠ Děčín II, Kamenická); Minnesota Timberwolves (ZŠ Havlíčkova, Litoměřice); Utah Jazz (ZŠ Masarykova, Litoměřice)

Divize E: Los Angeles (ZŠ Komenského, Děčín); Golden State Warriors (ZŠ Děčín VI, Na Stráni); Sacramento Kings (ZŠ J. Vohradského, Šluknov)

Divize F: Memphis Grizzlis (ZŠ Dr. Miroslava Tyrše, Děčín); San Antonio Spurs (ZŠ s RVCJ – Teplice)

Termín konferenčního finále: 13.11. Děčín

CHODNÍ KONFERENCE:

Divize A: dle výsledků druhého hracího kola 14.11.

Divize B: Indiana Pacers (ZŠ M. Kudeříkové, Havířov); Cleveland Cavaliers (ZŠ Jana Čapka, Frýdek-Místek)

Divize C: Atlanta Hawks (ZŠ Petra Bezruče, Frýdek-Místek); Washington Wizards (7. ZŠ 1. Máje, Frýdek-Místek)

Termín konferenčního finále: 28.11. Ostrava

Divize D: Utah Jazz (ZŠ Slovenská Zlín); Portland Trail Blazzers (ZŠ Masarykova, Lanžhot); Denver Nuggets (ZŠ Slovanské náměstí, Brno)

Divize E: Phoenix Suns (ZŠ Švermova, Žďár n. Sázavou); Sacramento Kings (ZŠ Palachova, Žďár n. Sázavou)

Divize F: Houston Rockets (ZŠ Týniště nad Orlicí); Dallas Mavericks (ZŠ Studánka, Pardubice); San Antonio Spurs (ZŠ Erno Košťála, Pardubice)

Termín konferenčního finále: 30.11. Žďár nad Sázavou

 

Systém Play-Off

Junior NBA League je rozdělena na 2 ligy – západní a východní. V každé lize soutěží 6 divizí, které jsou rozděleny na východní konferenci (divize A,B,C) a západní konferenci (divize D,E,F). V jednotlivých divizích proti sobě stojí 5 týmů. Z každé divize postupují přímo první 2 týmy a následně se do celkového počtu 8 týmů probojují 2 týmy ze 3. místa s vyšším počtem bodů, nebo s lepším skóre.

V konferenčním finále se tak proti sobě utká 8 týmů. V rámci těchto konferenčních finále se odehrají osmifinále a čtvrtfinále. Vítězové čtvrtfinálových duelů si zajistí postup do závěrečného Velkého Finále.

Velké Finále

Velkého Finále se účastní 8 nejlepších týmů (4 týmy z West League a 4 týmy z East League). V rámci Finále se odehrají 4 čtvrtfinále, 2 semifinále, zápas o 3. místo a finálové utkání.

Velké finále je naplánováno na 6. a 7. prosince v Praze na Královce.

Do galerie přistály další fotografie z proběhlých utkání.