Skvělá podívaná v Pardubicích!

Dlouhé čekání fanoušků dnes konečně skončilo. Ostré boje základní části se dnes naplno rozjely v dobře známem prostředí pardubické haly, která již minulý rok hostila kompletní program Divize D. Jak vstoupily týmy do soutěže? Kdo může pomýšlet na sestup a kdo musí zabrat? Pojďme se na to podívat.

Hned na úvod mohli diváci v hale i ti u přenosu TVCOM.cz sledovat papírově zajímavý zápas mezi takřka domácími ZŠ J. Ressla z Pardubic (Cleveland) a ZŠ Dubina (Detroit). O průběhu tohoto klání bylo rozhodnuto zejména ve druhé čtvrtině, kdy borci z Clevelandu nedokázali zaznamenat ani jeden koš a soupeř tuto nemohoucnost nemilosrdně trestal. V půlce zápasu tak na světelné tabuli svítilo skóre 6:28 z pohledu ZŠ J. Ressla a obrat v zápase se zdál nereálný. Zvrat v tomto utkání nenastal zejména díky Matyáši Končinskému, který dovedl ZŠ Dubina v dresech Detroitu k úvodním dvoubodovému zisku při skóre 14:40.

Velmi ofenzivní podívanou bylo možné shlédnout v duelu ZŠ Studánka (Indiana) a ZŠ Sezemice (Milwaukee). ZŠ ze Sezemic se rozhodla pojmout Jr. NBA League opravdu velmi vážně a do haly dorazila s vlajkou hodnou opravdové NBA. Vlajka a bojovná nálada bohužel hráčkám a hráčům ze Sezemic pramálo pomohly a od začátku utkání dominovala ZŠ Studánka v dresech Indiany Pacers. Konečné skóre 64:18 je pravdivým odrazem utkání a dílem především dvou jmen. V dresu Indiany proháněl soupeře Matěj Kolík, kterému zdatně sekundovala hráčka Milwaukee Ptáčková, která si na své konto připsala 8 bodů v řadě.

Na body ne příliš bohaté, ale pohledné a bojovné utkání předvedla ZŠ Dubina a ZŠ Nová Paka. Jednalo se o předposlední zápas dnešního programu a oba týmy pro sebe chtěly vydřít výhru, která může být v celkovém součtu bodů rozhodující. Trenéři Nové Paky (Chigaco Bulls) poskytli svým svěřencům speciální motivaci. V případě výhry se mohli borci v červených dresech těšit na odměnu v podobě ne úplně sportovního pokrmu. Dostáli trenéři svého slova? Motivace na každý pád zabrala a Paka si připsala dva body při vítězství 26:10.

Dnešní zápasy v plném světle ukázaly, že žádný z týmů v Divizi D nebude chtít dát svou kůži lacino a boj o postup bude ještě pořádně zamotaný. Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde. Do Pardubic se vrátíme opět za týden.