Školy už znají svou novou identitu!

V Česku odstartoval slavnostním draftem už čtvrtý ročník Jr. NBA League. Liga začala přidělením škol k jednotlivým celkům NBA. Los obstarali také dva hráči, kteří si v nejlepší lize světa zahráli. 

Bývalý kapitán mužského národního týmu Jiří Welsch a bývalý hráč Portlandu Trail Blazers a poté úspěšný trenér, Američan Audie Norris. Projekt má pomoci ještě více zpopularizovat basketbal mezi dětmi a podpořit euforii z historického šestého místa mužů na světovém šampionátu v Číně.

„Je to skvělý program, který NBA rozjíždí po celém světě. Pracujeme na všech kontinentech na světě a hlavním cílem je zapojit děti do basketbalového dění a zaujmout je do NBA,“ řekl Norris, který v NBA odehrál tři sezóny mezi lety 1982 až 1985.

Jeden ze čtyř Čechů, kteří si skutečnou NBA zahráli, Jiří Welsch, vzpomíná na momenty, kdy se o zámořské soutěži poprvé dozvěděl.

„Bylo mi právě deset let, jako je velké části letošních účastníků Jr. NBA. V časopise Stadion vyšel článek o finále NBA a já jsem se dozvěděl, že existuje Michael Jordan. Je úžasné, že mají takhle brzy možnost ochutnat atmosféru NBA, a to je pro ně obrovská motivace. Děti to namotivuje do tvrdé práce, aby se zlepšovali každý den,“ tvrdí Welsch.

Hlavní předností této soutěže pro základní školy je fakt, že děti hrají v dresech s logy zámořských týmů. Při dnešním draftu se losovalo o to, která škola bude reprezentovat jaký klub.

Přesný harmonogram soutěže bude zveřejněn v nejbližších dnech.