Rozhodující týden v základní části Jr. NBA byl odstartován v Ústí nad Labem

Pro českou Jr. NBA nastal klíčový týden. Rozhoduje se hned ve čtyřech divizích a diváky napříč celou Českou republikou čeká napínavá podívaná! Nabitý týden odstartovala hned v pondělí Divize A. Severní Čechy se staly svědkem boje o postup do konferenčního finále. Týmům Detroit a Chicago se v předchozích kolech povedlo vybojovat bodový náskok, který dnes hájily Podařilo se jim to?

Hned první dva zápasy postrčily zmiňované týmy blíže k jejich cíli. Chicago Bulls (ZŠ Miroslava Tyrše, Děčín) s Cleveland Cavaliers (ZŠ  Na Příkopech, Chomutov) na palubovce zatančili quick step, při kterém Cavaliers nestíhali držet krok a schytali debakl 44:12. Cleveland se tak se základní částí loučí z 5. místa.

Detroit Pistons (ZŠ Kpt. Jaroše, Louny) v zápase s  Milwaukee Bucks (ZŠ Kom. náměstí, Děčín) také hráli jasně. Bucks se nepodařilo prorazit a schytali porážku 41:20. Milwaukee se ale na chvíli podařilo zázračně vstát z popela v duelu s Chicagem. Do konce zbývaly pouhé 3 minuty a skóre bylo neuvěřitelných 24:24! Atmosféra houstla, bubny zněly naplno, hráči bojovali o každý míč. Šlo o hodně, jestliže Milwaukee nevyhraje, možný postup do konferenčního finále je vyloučen. Neskutečné snažení o úspěšný koš nemělo konce. Až hráč Chicaga Bulls Alexej Lažanský s číslem 10 překonal obranu Bucks a získal 2 důležité body pro svůj tým!  Po úžasné koncovce Chicago porazilo Milwaukee 26:24! Pro Bucks to znamenalo soumrak nadějí na postup.

Milwaukee a Indiana. Ještě před posledním kolem základní části dva konkurenti v boji o třetí příčku a možný postup do finále konference. Po předchozím neúspěšném zápase se v tomto klání hrálo hlavně o čestné zakončení turnaje pro Milwaukee. Bohužel, ani to se Bucks dnes nepovedlo a svou pouť soutěží končí na 4. místě v divizi.

Pro Indianu Pacers to znamenalo jediné! Po dramatickém posledním kole obhájili 3. místo na domácí půdě a už teď je jasné, že se s nimi uvidíme na konferenčním finále v Brandýse nad Labem!

Favorité divize se utkali v posledním zápase. Kdo čekal, že býci ze Chicaga roznesou Detroit na kopytech, mýlil se! Utkání bylo těsné, ale Detroit nakonec porazil favorizované Bulls 40:33. Oba týmy tak zakončili základní část se stejnou bilancí 7 výher a 1 porážky. Bulls však budou mít díky lepšímu vzájemnému utkání o trochu lepší výchozí pozici pro blížící se Play-off.

Děkujeme za úžasné zážitky a těšíme se na další výkony postupujících na konferenčním finále, které je v plánu již 22. listopadu v Brandýse nad Labem!