Prvními účastníky Velkého finále jsou školy z Děčína

Už známe první postupující do Velkého finále, které se odehraje 6. a 7. prosince v Praze na Královce. První dvě z osmi vstupenek si vybojovaly školy z Děčína a to ZŠ Dr. Miroslava Tyrše hrající jako Memphis Grizzlies a ZŠ Kamenická reprezentující Oklahoma City Thunder.

V Děčíně dlouhodobě panuje basketbalová euforie a to zvláště po květnovém postupu Válečníků do finále Kooperativa NBL. A láska k basketbalu je vidět i na místních školácích. Škola Miroslava Tyrše sice v základní skupině jednou zaváhala, ale v konferenčním finále už byla suverénní.

Nejprve přehrála jasně Minnesotu (ZŠ Havlíčkova, Litoměřice) 83:8 a následně zvládla i klíčový boj o postup proti Los Angeles Lakers, čili další děčínské škole Komenského, po výsledku 36:20.

Druhá z děčínských škol Kamenická vyhrála všechny zápasy ve skupinách a stoprocentní byla i konferenčním finále. Sacramento (Šluknov) přehrála jasně 72:2 a následně San Antonio (ZŠ s RVJC Teplice) 50:16.

Další dvojici finalistů ze Západní ligy určí konferenční finále v Brandýse nad Labem 21. listopadu. Na Východě se bude o finalistech rozhodovat 28. listopadu v Ostravě a 30. listopadu ve Žďáru nad Sázavou.