První konferenční finále zná kompletní obsazení

Dvě divize z opačných konců Čech nás opět o něco přiblížily Play-off. Po dnešním turnaji v Domažlicích již známe kompletní osmičku finalistů na západě. Ve čtvrtek bude dohrána Východní konference – i tam už ale, díky pardubickému turnaji, známe další dva postupující.

Divize D – Pardubice

Oklahoma City Thunder už mohla dnešní souboje pojmout jako přípravu na Play-off, přesto potvrdila svou dominanci a základní část zakončila se skvostnou bilancí 8 výher a 0 porážek!

Situace za nimi už však tak přehledná nebyla. Jako maximálně vyrovnaný se ukázal souboj mezi Vlky z Minnessoty a Jazzmany z Utahu. V konečné bilanci mají oba celky 5 výher a 3 porážky a o jejich konečném pořadí v tabulce rozhodlo až dodatečné kritérium lepšího skóre ze vzájemných zápasů. Díky němu končí na druhém místě Minnesota a Utah je třetí. Vzhledem k tomu, že oba týmy mají více bodů než třetí tým divize F, mohou se radovat z postupu a nemusí čekat na vyvrcholení divize E v Brně. Na čekané ve Východní konferenci jsou stále Memphis Grizzlies alias ZŠ Boženy Němcové z Opavy.

Oproti nim má své jisté Portland (ZŠ Ústí nad Orlicí) a Denver (ZŠ Zdechovice). Oba týmy dneškem končí svou pouť soutěží a umísťují se na 4. respektive 5. místě v divizi D.

Divize C – Domažlice

Právě v Domažlicích byla zpečetěna finálová osmička pro Západní konferenci. Postup zde dle očekávání slaví ZŠ Švihov v barvách New York Knicks a písečtí Brooklyn Nets.  Z této divize naopak vinou horší zápasové bilance nepostoupil třetí celek Toronto Raptors (25. ZŠ Plzeň). Jeho hráče zřejmě musí ještě dnes strašit porážka o jeden bod s Bostonem Celtics z minulého hracího dne… Postupu se tak, více než týden od svého posledního duelu, dočkal obhájce loňského titulu PORG z Prahy 4, jenž letos reprezentuje Atlantu Hawks.

Dnešní výsledky určily finální složení pro Konferenční finále, které se uskuteční již příští týden v Brandýse nad Labem.