Přihlašování do nového ročníku Jr. NBA League spuštěno!

Po úspěšném pilotním ročníku projektu Jr. NBA League v České republice připravuje Česká basketbalová federace (ČBF) pro rok 2017 jeho pokračování. Využijte nadcházející měsíc a přihlaste svůj školní tým do této skvělé soutěže.

Již v průběhu loňského ročníku se na pořadatele obracely kluby a školy z různých koutů republiky, zda by bylo možné se do projektu také zapojit. Pro všechny tyto zájemce máme skvělou zprávu, právě nyní otevíráme přihlašování do Jr. NBA League 2017.

Jak přihlásit školní tým

Máte na škole talentované basketbalisty nebo jen děti, které mají rády pohyb a sport? Neváhejte a přihlaste svůj školní tým. Projekt je stejně jako v loňském roce určen především pro žáky, kteří od září 2017 budou navštěvovat 4. nebo 5. třídu základní školy. V letošním ročníku je navíc povinné, aby v týmu na hřišti byla vždy minimálně jedna dívka. (Podrobněji v propozicích)

Vzhledem k očekávanému zvýšenému zájmu oproti loňskému roku jsou chystány kvalifikační kola, která určí složení 30 účastníků hlavní části. Systém kvalifikačních kol bude určen až podle finálního počtu přihlášených škol a určení pořadatelů základní části.

Kvalifikační kola budou pořádat zájemci z řad škol, při výběru těchto pořadatelů bude ČBF preferovat školy, které se domluví na spolupráci s některým basketbalovým klubem ze svého okolí.

Všech 30 účastníků základní části se může těšit na sadu dresů týmů NBA a 8 zápasů se soupeři ze své divize.

Přihlašovací formulář pro školy

Probíhá i přihlašování pořadatelských klubů

Současně s možností přihlašování škol je otevřeno i přihlašování pro pořadatelské kluby. Výběr pořadatelských klubů řídí ČBF. Vybrané kluby budou pořádat základní část a jako benefit mohou jedné, až dvěma školám ze svého regionu udělit divokou kartu pro účast v hlavní soutěži. I toto je detailněji popsáno v propozicích projektu.

Přihlašovací formulář pro pořadatelské kluby

Systém základní části zůstává pro letošní rok stejný a i nadále kopíruje systém NBA. Školy v základní části budou rozděleny do 6 divizí dle geografické příslušnosti a po základní části bude následovat Play-off. Rozdělení krajů do divizí ještě může být upraveno na základě počtu přihlášených škol z jednotlivých lokalit.

V případě dotazů nám pište na e-mail info@jrnbaleague.cz.

Harmonogram projektu

10. února Otevření přihlašování
12. března Uzavření přihlášek
Březen Výběr pořadatelů a určení systému kvalifikace
Duben – květen Kvalifikační kola
2. pol. září Draft základní části
Říjen – listopad Základní část
2. pol. listopadu Konferenční Finále
Prosinec Velké Finále