Přihlašování do nového ročníku je otevřeno!

Pro všechny zájemce o Jr. NBA League máme skvělou zprávu. Registrace pro školy a pořádající kluby právě teď běží. Pátý ročník projektu bude opět rozdělen na dvě části. V průběhu jara proběhne ČD Cup – Školní basketbalové ligy, na kterou v příštím školním roce naváže Jr. NBA League pro 30 nejlepších z ČD Cupu.

REGISTRACE JE OTEVŘENA

Opět je tu skvělá příležitost pro všechny žáky prvního stupně, jak si porovnat basketbalové dovednosti se svými vrstevníky a alespoň na chvíli se přiblížit hvězdám skutečné NBA. Všichni účastníci ČD Cupu se mohou těšit na novou sadu dresů. Třicet nejlepších týmů, které si v ČD Cupu povedou nejlépe, se pak může těšit na dresy skutečných týmů NBA.

Přihlašování do projektu je možné do pátku 21. února 2020. Pokud vás projekt zaujal, ale nad účastí ještě trochu váháte, přečtěte si následující řádky, které vaše obavy jistě rozptýlí.

 • Bojíte se, že nedáte dohromady konkurenceschopný tým?
  • Každý basketbalista musí nějak začít. Může se stát, že to v prvním roce bude mít váš školní těžké, ale úvodní 4 roky projektu ukázaly, že nějak začít je důležité. Několik týmů už předvedlo, že po prvním roce, kdy si nepřipsaly žádné vítězství, byly v dalším roce o mnoho zkušenější a kvalifikovaly se do základní části projektu. V projektu není spodní věková hranice, čili vřele doporučujeme zapojit i několik mladších dětí, které se v dalším roce mohou stát tahouny školního týmu. Navíc si mohou k projektu a sportu jako takovému vybudovat pozitivní vztah.
 • Nejsou náklady na účast v projektu moc vysoké?
  • Česká basketbalová federace se snaží účast v projektu maximálně podporovat. Každý účastník dostane sadu dresů a v případě, že se kvalifikační turnaj koná v jiném městě, je proplácen příspěvek na dopravu. V případě, že bude účastník cestovat vlakem, bude příspěvek proplacen dokonce v plné výši. Stejně tak je proplácen i příspěvek pořadatelům na pořádání jednotlivých zápasů.
 • Co když bude dojíždění na zápasy dlouhé?
  • Pořadatelé se budou snažit z přihlášených škol sestavit herní skupiny tak, aby minimalizovali dojezdové vzdálenosti. Může se stát, že pokud se ve vašem okolí žádná škola nepřihlásí, budete zařazeni do nejbližší herní skupiny, která může být i v jiném kraji. Pokud by tato situace měla nastat, budeme vás před zveřejněním herního modelu kontaktovat a probereme s vámi možná řešení. Jestliže se v této fázi domluvíme na vašem odstoupení z projektu, nemusíte se obávat žádných sankcí ze strany pořadatele.
 • Co když nepostoupíme z kvalifikace, přičichnou i tak děti k NBA?
  • Maximální ztotožnění s NBA nastane v základní části, ale již v kvalifikaci tento celosvětový fenomén na účastníky dýchne. Každý tým dostane tématické dárky z merchandisingu NBA a navíc na každém hracím kole bude i branding Jr. NBA.
 • Obáváme se, že děti budou ve škole moc meškat.
  • Herní systém ČD Cupu – Školní basketbalové ligy bude nastaven tak, aby každou školu čekaly dva maximálně tři herní dny/turnaje. V Jr. NBA League se pak jedná maximálně o 5 herních dnů a to se týká jen čtyř nejlepších týmů. Jedná se tedy o absenci v přijatelném rozsahu, se kterou by si děti i vyučující měli poradit.
 • Další benefity, které můžeme získat díky účasti v projektu?
  • Prvních 80 přihlášených škol obdrží Kilometrickou banku Českých drah, díky níž získá možnost cestovat 2000 km, které budou postupně odečítány (více info zde). Novinkou je turnaj final 6 pro nejúspěšnějších účastníků ČD Cupu. Vítěz Final six obdrží poukaz na výlet podle svého vlastního výběru v hodnotě 50 000 Kč.

Informace o projektu jsou shrnuté v prezentaci, kterou si můžete STÁHNOUT ZDE.
Věříme, že už jste se rozhodli a svou přihlášku do projektu vyplníte.

PŘIHLÁŠKA PRO ŠKOLY

PŘIHLÁŠKA PRO POŘADATELE

Přihlašování je otevřeno do 21. února!

Pokud máte přece jen ještě nějaké nejasnosti, neváhejte nám napsat e-mail na info@jrnbaleague.cz