Premiéra v Ostravě

Vůbec poprvé se utkání Jr. NBA League přesunula do Ostravy, která letos spolupořádá Divizi F společně s Opavou. Po prvním hracím kole v Opavě byl dnes favoritem domácí PORG (NY Knicks) a také ZŠ Heyrovského z Olomouce (Philadelphia 76ers). Naopak školy z Opavy musely zabrat, pokud chtějí pomýšlet na postup. Jak se situace vyvinula po odehrání kola č. 2?

V rámci dnešního hracího dne bylo na pořadu šest utkání, která hostila aréna, ve které jsou doma hráči NH Flames Ostrava. V chladném podzimním počasí se všichni fanoušci mohli od samého rána zahřívat útočně laděným basketem ve stylu „čím víc košů dáme, tím víc bodů máme“. K prvnímu utkání nastoupila družstva Brooklyn Nets (ZŠ Otická) a NY Knicks (PORG, Ostrava). Skoro by se chtělo říct, že na první zápas slušná jízda! Skóre od začátku vypadalo velmi vyrovnaně. Zhruba v polovině zápasu NY Knicks zabrali a spravedlivě slavili vítězství 30:22.

Další utkání proti sobě postavilo druhou domácí školu ZŠ K. Pokorného (Toronto Raptors) a ZŠ Vrchní z Opavy (Boston Celtics). Toto repete souboje Ostrava vs. Opava v odlišném složení vyznělo jasně pro Toronto. Borci v červených dresech zvítězili stylem start – cíl a po výsledku 34:14 si připisují dva body do tabulky. Nutno podotknout, že hráči Bostonu v zeleném srší dobrou náladou a úsměvy i přes nepříznivé výsledky. Chvályhodný přístup.

První polovinu dnešního hracího dne uzavřel souboj ZŠ Heyrovského z Olomouce (Philadelphia 76ers) a ZŠ Otická (Brooklyn Nets). Philadelphie se prezentuje vynikající formou a v tomto utkání to potvrdila v plné parádě. Svého opavského soupeře v barvách Nets jasně přestřílela 46:24 a drží si 100% bilanci. Z utkání stojí za zmínku především pasáž ve třetí čtvrtině, kdy se dobré dvě minuty hrálo pouze u koše Nets. Za tuto dobu zvládla Philadelphia vyslat přesně 21 střel, ale míč do obroučky ne a ne spadnout. Po závěrečném hvizdu to ale olomouckou školu mrzet nemusí.

Neomylná Philadelphia

Utkání č. 4 proti sobě postavilo rozjetou Philadelphii a Boston, který zatím marně čeká na vítězství. Papírové předpoklady byly naplněny a vyjádřeny výsledkem, který byl ze strany letců z Philadelphie opět podpořen kvalitním výkonem. Poprvé dnes a podruhé v rámci divize byla překonána hranice 50 vstřelených bodů v jednom utkání. Bostonští opět vyvinuli abnormální snahu a pokusili se soupeři utkání alespoň neulehčit. Výsledné skóre 62:10 vyjadřuje postavení obou týmů v tabulce a situaci na palubovce.

Předposlední utkání dnešního dne svedlo proti sobě Philadelphii a Toronto. Zdá se, že nám ve Slezsku roste favorit konference, možná celé soutěže. Utkání probíhalo obdobně jako všechny zápasy Philadelphie. Od začátku spousta útoků, proměněné šance a marný boj soupeře. Toronto se snažilo svého soka zastavit všemi možnými způsoby a leckdy s nasazením vlastního těla. Konečné skóre: 42:22 pro Philadelphii.

Na závěr dne NY Knicks vs. Boston Celtics. Knicks ze ZŠ PORG v Ostravě zatím statečně drží krok se suverénní Philadelphií a své druhé místo v tabulce chtěli potvrdit proti zatím poslednímu Bostonu. To se jim také podařilo. Srdnatě bojující Boston zvládal držet krok se soupeřem zhruba do poloviny zápasu, kdy se projevila únava z náročného dne a letošní forma obou celků. Na závěr dnešního dne v Ostravě zapisujeme skóre 30:14 pro NY Knicks.

Divize F bude uzavřena 6. listopadu v Opavě, kde se týmy sejdou k posledním zápasům. Pro postup neohroženě kráčí dominantní Philadeplhia, za kterou jsou v závěsu NY Knicks. Oba celky čeká v Opavě vzájemný souboj, který ještě může zamíchat kartami. Podaří se Bostonu uhrát alespoň jedno vítězství? Dotlačí se Brooklyn nebo Toronto v tabulce na zatím postupující Knicks? Všechny tyto neznámé rozluštíme právě v Opavě! Závěr to bude jistě napínavý. Všechny dnešní výsledky lze shlédnout zde.