Postup slaví Oklahoma a LA Clippers

Play-off odstartovalo v Pardubicích. Dávka osmi zápasů ve dvou halách přinesla nejvíce radosti favoritům Východní konference.

LA Clippers alias ZŠ Heyrovské z Olomouce, kteří hájí barvy loňského obhájce titulu, odstartovali hladkou jízdu první částí Play-off v souboji s Medvědy z Memphisu (ZŠ Boženy Němcové, Opava) 66 : 20. Semifinálový zápas se pak odehrál ve velmi podobném duchu. Srdnatě bojující Vlky z Minnesoty respektive z Pelhřimova položili na lopatky v poměru 58:12. Jak vidno, žádné lesní zvíře si na ně jen tak nepřijde. Uvidíme však, jak se jim bude dařit na Velkém finále…

Druhým postupujícím je nováček soutěže ZŠ Komenského 2 ze Žďáru na Sázavou v barvách Oklahomy City Thunder. Jejich výkony v dosavadním průběhu soutěže jsou nanejvýš suverénní. Dnes si nejprve poradili s Válečníky z Golden State (ZŠ  TGM, Blansko) 56:9 a následně v přímém souboji o Velké finále se San Antoniem Spurs neboli ZŠ Otickou z Opavy 32:10.

Oba týmy se tak již mohou chystat na Velké finále, které nás čeká již ve středu 28. listopadu v Praze na Královce. Kdo je doplní ze Západu? To budeme vědět již zítra.