Písek svědkem spanilé jízdy Memphisu

Ve středu se v Písku odehrálo 2. kolo divize C. Místní pořadatelé se své role zhostili s velkou vervou a zřejmě se rozhodli všem pozvaným přiblížit atmosféru opravdového zápasu dospělé NBA. Hráče doprovázelo při nástupu na hřiště vyhlašování jejich jmen a také maskoti, tentokrát domácích hráčů, ze ZŠ J. K. Tyla. Přidejme k tomu ještě po střechu nabitou halu a výsledkem byla opravdu parádní atmosféra.

V prvním zápase se domácí medvědi z Memphisu bleskurychle zakousli do Dallasu (ZŠ Švihov) a hnáni početným publikem od začátku neponechali absolutně nic náhodě. Po první čtvrtině svítilo na tabuli skóre 18:0, což se setkávalo s velkým nadšením tribun i maskotů. Konečný výsledek 60:6 mluví za vše.

Druhé utkání slibovalo napínavou podívanou dvou tabulkově vyrovnaných týmů New Orleans Pelicans (ZŠ Kralovice) a Houston Rockets (ZŠ Plánická). Vyrovnaný tento zápas opravdu byl, rozhodla ho však koncovka, kterou lépe zvládli hráči z Houstonu, kteří mohli slavit triumf v poměru 34:22.

Domácí Memphis Grizzlies neohroženě kráčí za postupem a možná mají ještě vyšší cíle, ale zbytek divize je poměrně vyrovnaný. Důkazem je utkání mezi New Orleans (ZŠ Kralovice) a San Antonio Spurs (25. ZŠ Plzeň). Pelikáni z New Orleans se dnes museli vyrovnat s náročným programem a doufali, že jejich odhodlání se promítne ve výsledku tohoto bojovného zápasu. Předchozí program je však stál zřejmě až moc sil a před borci ze San Antonia museli skousnout porážku v poměru 30:24. 25. ZŠ Plzeň si tak připsala na svůj účet 2 body a na jejich hráčích byla patrná úleva.

Někomu se daří, lidově řečeno to hráčům „lepí“. Někomu se naopak nedaří podle představ. Tak to ve sportu a i v basketu bývá. Hráči Dallasu Mavericks ze ZŠ Švihov zatím marně čekají na první vítězství. Nebylo jim přáno ani dnes, ale nutno podotknout, že odhodlání jejich hráčů tuto nepříznivou bilanci zlomit, je patrné z každého jejich pohybu na palubovce. Do dalších zápasů přejeme jim, stejně jako všem mladým nadějím, hodně zdaru.

V Písku byla pořadatelská laťka nastavena vysoko. Doufejme, že příští hrací kolo v Klatovech bude probíhat v podobném duchu.