Phoenix Suns se jako poslední vmáčkl do finále Západní konference

Čtvrteční boje v divize C zkompletovaly postupující do konferenčního finále v západní konferenci Jr.NBA League. Za vládnoucím Golden State z Písku si postup pojistili i LA Lakers (ZŠ Msgre. B. Staška, Domažlice) a nakonec i nováček soutěže z Přeštic v barvách Phoenixu Suns. Jasné je tak už i nasazení do Play-off.

Zatímco GSW byli v klidu už před tímto hracím kolem a LA Lakers si účast v play off zajistili velmi záhy, postup Phoenixu nebyl jistý do posledního zápasu. Suns potřebovali porazit zlepšující se LA Clippers z Klenčí pod Čerchovem. Po nervozním úvodu začal Phoenix na hřišti postupně dominovat a po závěrečné siréně mohl slavit postup díky lepší bilanci v porovnání s Memphis Grizzlies z Divize A.

Třetí hracím kolem se rozloučila se soutěží ZŠ Švihov. Loňskému šampionovi zjevně nesvědčily barvy Sacramenta Kings, které letos Švihov vyměnil za osvědčené dresy New Yorku Knicks.

Nejlepšími hráči jednotlivých týmů byli vyhlášeni tito basketbalisté:

Ha Minh Tao Golden State Warriors
Kydlíček Michal Phoenix Suns
Paul Marek Los Angeles Lakers
Tuška Dominik Los Angeles Clippers
Vítek Svoboda Sacramento Kings/ZŠ Švihov

Konferenční finále proběhne ve čtvrtek 14. listopadu v Brandýse nad Labem. Potvrdí zde nejlepší tým základní části Oklahoma City Thunder své postavení a vybojuje si místo ve Velkém finále? Doprovodí je tam jeden z dvojice Houston Rockets a Golden State Warriors nebo jim plány zkříží některý z prozatím méně úspěšných týmů? Na tyto a další odpovědi si budeme muset ještě chvilku počkat, ale nebojte nudit se nebudete. Příští týden bude dohrána Východní konference a v ní se rovněž schyluje k nervydrásajícímu boji o proniknutí do nejlepší osmičky.