Philadelphia 76ers vládcem Slezska!

Další divize z Východní konference dnes zavřela své brány základní části. Slezská Divize F dodala do Play-off tři týmy ze třech různých měst. Kdo se dnes v Opavě radoval z postupu a s kým se pro letošní ročník loučíme?

Pořadatelství této divize si meze sebe rozdělila Opava společně s Ostravou, které dodaly do bojů po dvou školách. Seznam účastníků doplnila ZŠ Heyrovského z Olomouce. Před dnešním posledním kolem byly karty rozděleny poměrně jasně. ZŠ Heyrovského z Olomouce v barvách Philadelphie 76ers toužila projít do Play-off jako vítěz Divize F a vysloužit si tak lepší výchozí pozici do Konferenčního finále v Brně (22. listopadu). NY Knicks alá ostravský PORG měl myšlenky na prolomení nadvlády Philadelphie a zároveň se ohlížel za sebe, aby nepřišel o postup. Prapor opavských zástupců letos drží o něco lépe Brooklyn Nets (ZŠ Otická), který dnes doufal v pojištění postupových ambicí. Vzhledem k událostem z Divize E – Jižní Morava a postupovému klíči (více zde) mají z této divize jistý postup do Play-off nejlepší tři týmy. Toronto (ZŠ K. Pokorného, Ostrava) a Boston (ZŠ Vrchní, Opava) tak věděli, že dnes musí vše vyhrát a jedině tak mohou myslet na setrvání v soutěži. Na dnešní turnaj se podíváme trochu netradičně a rozebereme výkony jednotlivých týmů.

Toronto Raptors (ZŠ K. Pokorného, Ostrava) 

Jedna ze dvou ostravských škol v soutěži dnes přijela s cílem vyždímat se, zkusit zlepšit výkony z minulých kol a zamíchat postupovými kartami. Je skvělé sledovat, že školy, které dorazí na závěrečný turnaj a podle dosavadních výsledků nemají valnou šanci na postup, nastoupí ke svým zápasům se širokými úsměvy a projekt si očividně užívají. Z toho máme všichni nesmírnou radost 🙂 Borci z Toronta nastoupili dnes celkem do tří zápasů a všechny pro ně dopadly porážkou. Výkony raptorů jsou však jistě dobrým základním stavebním kamenem do dalších ročníků. Toto družstvo za sebou rozhodně zanechalo pozitivní dojem a jeho účast v projektu je určitě skvělým zážitkem pro všechny na soupisce. Celkově v Divizi F bere Toronto 9 bodů, což znamená 5. místo s výrazně záporným skóre.

New York Knicks (ZŠ PORG, Ostrava)

Výkony dnešních soků si představíme podle měst. Druhou ostravskou školou je ZŠ PORG z Ostravy, jehož kapitán si na draftu vylosoval trikoty slavných NY Knicks. Dalo by se říct, ze pro Knicks je noční můrou Philadelphie, která jim uštědřila jediné dvě porážky v základní části. Jinak 100% baskeťáci z Knicks tak logicky berou v rámci divize 2. místo za 14 bodů, což je chválihodný počin. Dnes se chtěli Knicks pokusit Philadelphii zaskočit, ale výsledek je nám již známý. V druhém zápase si tak opět vykouzlili úsměv na tváři, když si zastříleli proti Torontu. Dokráčí tato škola až do Velkého finále v Pardubicích? Podle dosavadních výkonů vypadá Slezská divize opravdu silně. Pokud se postupující do Play-off kvalitně vyspí a na Konferenční finále do Brna přijedou v dobrém rozpoložení, každá škola z nich musí mít obavy.

Boston Celtic (ZŠ Vrchní, Opava) 

Tým, který si fanoušci jistě velmi dobře pamatují z loňského roku, kdy dokráčel až do Finálového dne. Během přestávky došlo v této organizaci ke generační obměně, která jistě ponese ovoce v dalších letech. Letošní ročník se Bostonu nedařilo výsledkově, ale platí u něj to samé jako u Toronta. Zápal všech dětí a trenérů můžeme hodnotit jedině pozitivně a jsme rádi, že k tomu týmy přistupují zodpovědně. Zelené dresy, ve kterých si v dospělé NBA zahrál náš patron Jirka Welsch, dnes čekaly dvě těžká utkání. Hned na úvod obstaral Boston lokální derby s druhou opavskou školou ZŠ Otická (NY Knicks) a jak je vidět, pozitivní přístup se vyplácí! Boston zatnul zuby a v základní hrací době skončilo utkání nerozhodně 24 : 24. Poprvé jsme tak v letošní základní části viděli prodloužení, které dodalo ještě více náboje již tak napínavému dni. Boston v něm sice neodolal tlaku Knicks, ale i tak si zasloužil gratulace soupeřů za předvedený výkon. Svou cestu turnajem Boston zakončil skvělým výkonem a namlsaný přejel Toronto. Ne nadarmo se říká, že s jídlem roste chuť. Se soutěží se tedy loučí s 9 body, 4. místem a záporným skóre. Před Toronto poslalo Boston lepší skóre.

Brooklyn Nets (ZŠ Otická, Opava) 

Druhý celek z Opavy, který je součástí projektu Jr. NBA League od počátku. Tým s vyrovnanými výkony, který dokáže na prohru reagovat v dalším zápase výhrou a vyhnout se tak starostem v tabulce pravdy. Hráči Brooklynu dnes odehráli tři utkání s kladnou bilancí dvou výher a jedné porážky. Porážka přišla od lídra tabulky, což se dle průběhu dalo očekávat. V dalších dvou zápasech však Nets nesklonili hlavy a jako správní bojovníci vydřeli všechny 4 body. Nejprve to trochu drhlo a Boston kladl větší odpor, než by se čekalo, ale Brooklynu se ho povedlo udolat po výše zmiňovaném prodloužení. Posledním soupeřem pak bylo Toronto, které vydrželo klást odpor pouze chvíli a nakonec podlehlo Brooklynu rozdílem třídy. V celkovém součtu se hráči slavného klubu mohou pyšnit postupem z 3. místa, 12 body a kladným skóre.

Philadelphia 76ers (ZŠ Heyrovského, Olomouc) 

A to nejlepší na konec. Základní škola, která je nováčkem, vstoupila do projektu s velkou vervou a divizí prolétla stylem start – cíl. Počty jsou jednoduché: 8 zápasů, 8 výher, 1. místo, 16 bodů a náramné skóre 404:209. Že bychom byli svědky zrodu favorita? Všechny zápasy tohoto týmu končily poměrně jasným rozdílem a od začátku nebylo na palubovce pochyb, kdo je tady pán. Dle zákulisních informací vzbudily výkony Philadelphie velký rozruch v ostatních divizí Východní konference a proto bude nesmírně zajímavé sledovat Konferenční finále pro Východní konferenci, které je na programu 22. listopadu v Brně.

Ze Slezska postupují tedy Philadelphia, Brooklyn Nets a New York Knicks. Všechny výsledky Divize F najdete zde a výsledná tabulka zde.

Postupujícím přejeme hodně štěstí v Play-off a školám, které vypadly, hodně sil a chuti do dalších ročníků!