Nový PORG uspěl na zahraničním turnaji ve Splitu!

Ve dnech 11. – 15. června 2018 se v chorvatském Splitu konal mezinárodní turnaj základních škol LAV CUP 2018. Za českou stranu si účast vybojovala pražská základní škola Nový PORG, která uspěla v posledním ročníku Jr. NBA League a jež měla účast na tomto turnaji jako odměnu za své slavné vítězství.

Velmi dobrou formu si Nový PORG přivezl i do Splitu a během třídenního turnaje nenašel jediného přemožitele. Po vcelku přesvědčivých výhrách v základní skupině i následném semifinále přišlo finále proti ZŠ Ostražanac. Soupeř, kterého Nový Porg zdolal o dvacet bodů v zahajovacím utkání turnaje, podal ve finále zlepšený výkon a výhra se nerodila lehce. I po třetí čtvrtině bylo skóre vyrovnané (22:22). Zlepšená osobní obrana, kolektivní výkon všech hráčů a hráček a přesnost v zakončování převážily misku vah na stranu českého družstva a přinesly Novému PORGu celkové turnajové vítězství.

Kromě basketbalu byl pro děti v průběhu týdne připraven i bohatý doprovodný program. V úterý ráno se uskutečnil výlet lodí na soukromou pláž na ostrově Brač. Středeční komentovaná prohlídka Splitu byla z důvodu horkého počasí po dohodě zrušena. Čtvrteční dopolední program byl vyplněn vodními atrakcemi v areálu hotelu. Každý den si děti užívaly vodní radovánky v bazénu i v moři.

Z chorvatského Splitu si domů do Čech odvážíme mnoho nejen sportovních zážitků.