Nets a Heat si vezou z Frýdku-Místku postup do Velkého finále!

Další část vyřazovacích bojů 5. ročníku Jr. NBA League dnes pokračovala v moderní hale Basketpoint ve Frýdku-Místku. Vzhledem k tomu, že se v Basketpointu nachází 2 hřiště vedle sebe, celé konferenční finále tak proběhlo velmi hladce. Domácí Toronto Raptors (ZŠ E. Krásnohorské) ukázali svou sílu hned v prvním utkání kdy porazili Milwaukee Bucks (ZŠ Englišova z Opavy) poměrem 46:22. O něco napínavější utkání jsme mohli vidět na vedlejším hřišti, kde proti sobě nastoupili Indiana Pacers (ZŠ B. Němcové z Opavy) a Brooklyn Nets (ZŠ a MŠ Ostrčilova také z Opavy). Byl to vyrovnaný souboj až do poslední minuty, ale výhru si z tohoto utkání odnesli Brooklyn Nets výsledkem 32:25. Možná ještě vyrovnanější to bylo mezi Miami Heat ZŠ Slovenská ze Zlína a Cleveland Cavaliers ZŠ Kylešovice z Opavy. Tam byl rozdíl skóre pouze 5 bodů! Výhru na svou stranu však strhlo Miami Heat a to poměrem 27 ku 22. Poslední čtvrtfinálový zápas byl ze všech nejjednoznačnější. Utkali se v něm New York Knicks (ZŠ Matiční, Ostrava) a Charlotte Hornets (ZŠ a MŠ Dvorská, Blansko). Knicks nedali Hornets téměř žádnou šanci a postoupili tak po výsledku 46:18.

V boji o umístění si odvezli domů alespoň jednu výhru Indiana Pacers a Cleveland Cavaliers. Indiana Pacers to měli o něco snazší, když vyhráli 53:10 nad Milwaukee Bucks. Cleveland Cavaliers museli zabojovat více proti svému soupeři Charlotte Hornets, konečný výsledek byl 20:10.

První semifinálové utkání proběhlo mezi domácími Toronto Raptors (ZŠ E. Krásnohorské) a Brooklyn Nets (ZŠ a MŠ Ostrčilova, Ostrava). V úvodu rozehrál hru Tomáš Drabina z Raptors dvěma čistými koši za dva body během prvních dvou minut. V zápětí ho doplnil spoluhráč Lukáš Bača dalším košem. Nicméně poté se hra otočila ve prospěch Nets, kde zaúřadoval Dominik Roubal svými 3 krásnými koši. Po první čtvrtině skončilo skóre téměř vyrovnané. Ačkoliv se Raptors snažili druhou čtvrtinu ovládnout, Nets jim nedali šanci a díky košům Vojtěcha Zvolánka a Seungmina Moona navýšili Nets bodový rozdíl na 17:8. Třetí čtvrtina už byla naopak v rukách domácího týmu Raptors, kteří vytáhli opět své eso z rukávu v podobě Tomáše Drabiny. Tomáš hru zcela ovládl a svými pěti koši snížil bodový rozdíl na 23:19 pro Nets. Poslední čtvrtina byla ale zase v režii Nets, kteří si svými čtyřmi závěrečnými koši zajistili postup do Velkého finále.

Druhé semifinálové utkání se hrálo na stejném hřišti nicméně už pod taktovkou týmů Miami Heat (ZŠ Slovenská, Zlín) a New York Knicks (ZŠ Matiční, Ostrava). Miami Heat postupovalo do konferenčního finále z prvního postu, tudíš šlo očekávat, že se probojuje snadno i přes čtvrtfinále. Úvodní čtvrtina byla zcela v režii Veroniky Zimákové za Heat a Matyáše Halfara za Knicks. Oba vstřelili pro svůj tým 4 úžasné koše. Semifinálový souboj byl tak po první čtvrtině vyrovnaný. Nicméně to netrvalo dlouho a Heat ukázalo svou sílu. Nasadili bojovnou dvojici Adama Skoupila a Markétu Čelechovskou, kteří nedali Knicks ve druhé čtvrtině ani jednu šanci na koš. Ve třetí čtvrtině měli naopak zase navrch Knicks, kteří díky košům Anny Wojnarovské a Nikolase Sobka snížili bodový rozdíl na 30:19 pro Heat. Nutno ale zmínit, že Heat ve třetí čtvrtině určitě nepolevovali a ukázali, že dívky jsou v týmu potřeba. Valentina Vyplelová nastřílela hattrick a s Veronikou Zimákovou si tak ve třetí čtvrtině zcela notovaly. V poslední čtvrtině se již Knicks nepodařilo srovnat a díky dvěma košům Adama Skoupila z Heat skončil zápas 38:21 pro postupující Heat.

Do Velkého finále tedy postupují Brooklyn Nets (ZŠ a MŠ Ostrčilova, Ostrava) a Miami Heat (ZŠ Slovenská, Zlín)

Další konferenční finále proběhne v pondělí 10. října, a to v Děčíně. Máte se na co těšit! Zajistí si opět ZŠ Dr. M. Tyrše alias Vrchličák místo na Velkém finále?