Nejlepší z Jr. NBA si zatrénovali se Satoranským

Jedinečnou možnost zúčastnit se prestižního kempu největší české basketbalové hvězdy Tomáše Satoranského měli nejlepší hráči minulého ročníku projektu Jr. NBA. Aktuálně jediný Čech v NBA každoročně pořádá v Praze na Folimance kemp pro děti, kterého se sám osobně účastní. Vždy bývá během pěti minut vyprodaný, ale Tereza Hájková a Petr Žák dostali možnost se kempu zúčastnit právě díky svým výkonům v Jr. NBA.

„Bylo to super. Tomáš se zapojoval do všech cvičení a ukazoval nám, jak to máme dělat,“ řekla Tereza Hájková, která byla zvolena nejužitečnější hráčkou minulého ročníku Jr. NBA, kde reprezentovala základní školu Na Výsluní v Brandýse nad Labem. Té pomohla až do finále, kde Brandýs hrající v barvách bývalého Satoranského klubu Washingtonu Wizards prohráli se základní školou Švihov v barvách New Yorku Knicks. Za ně hrál nejlepší chlapec celé soutěže Petr Žák. I on si mohl zatrénovat se Satoranským.

Hvězdný český hráč, který se nedávným podpisem smlouvy s Chicagem Bulls zařadil mezi největší české sportovní osobnosti, pořádal kemp už počtvrté. Lokalitou je Folimanka, kde sám basketbalově vyrůstal. Dětem se věnoval od pátku do neděle. Na pomoc mu přijeli bývalý španělský hráč a nyní trenér Adrian Carrion  a specialista na individuální činnosti Daniel James, který se Satoranským spolupracuje také na vylepšování jeho dovedností.

„Já dávám energii do věcí, které mě baví. To je třeba kemp, který letos děláme už počtvrté. Myslím, že to je vidět i na dětech. Je fajn vidět pokrok na dětech, které jezdí opakovaně. Letos se tu první den sešly asi nejšikovnější děti, které jsem tu kdy měl,“ pochvaloval si reprezentační rozehrávač, který si našel čas i na diskuzi s dětmi.