My jdeme do finále a poslední tóny zní...

Pro nadpis článku jsme si tentokrát vypůjčili začátek známé písně z pořadu Možná přijde i kouzelník. Kouzelníka na Velkém finále nečekejte, ale jinak se chystá opravdu něco velkého. Něco, co jsme tady ještě neměli a něco, kde by neměl chybět žádný milovník basketbalu potažmo NBA!

Velké finále projektu Jr. NBA League 2022 proběhne v úterý a středu 8. a 9. listopadu v místě basketbalu zaslíbeném, kterým je pražská hala Královka. Na Velké finále nebo-li Finals se tentokrát sjede hned 8 nejlepších týmů z celé republiky, ze kterých vzejdou již pátí vítězové Jr. NBA League v České republice.

Herní systém je poměrně jednoduchý – čeká nás klasické play-off na jeden vítězný zápas tzn. čtvrtfinále, semifinále a finále, které bude doplněné i zápasem o 3. místo.

Čtvrtfinálová a semifinálová utkání budou stejně jako v základní části a v konferenčním finále hrána na hrubý čas. Finále a zápas o 3. místo bude hrán na čistý čas.

Bohatý doprovodný program je samozřejmostí

NBA není jen skvělý sportovní projekt, ale dbá i na to, aby byla zábavnou show, a stejně to je i u jeho juniorského následovníka. Když dorazíte na Královku můžete se těšit na parádní atmosféru, ke které přispějí DJs, velkoplošná obrazovka, moderátor nebo maskot Českého basketbalu. Na akci se chystají i zástupci NBA Europe vč. vybraného ambasadora z řad bývalých hráčů slavné NBA. Všechny zúčastněné týmy si navíc s touto osobností i zatrénují a naberou cenné zkušenosti, které mohou uplatnit v další kariéře. Věříme, že s týmy dorazí, co nejvíce podporovatelů a vytvoří atmosféru hodnou minimálně základní části slovutné NBA a ještě lépe rozhodujícímu zápasu o titul!

Kompletní harmonogram akce: