MVP Jr. NBA chválí spoluhráče a těší se na Satoranského

Zahrát si za tým NBA se dosud poštěstilo jen čtyřem Čechům. Další stovky si to však mohou vyzkoušet alespoň zprostředkovaně díky projektu Jr. NBA, který umožňuje žákům základních škol do jedenácti let reprezentovat svou školu pod hlavičkou týmů z nejlepší ligy světa. Při třetím ročníku se nejvíce dařilo týmům Washingtonu a New Yorku, které se střetly v pražském finále a z jejich středu byli vybráni i dva nejužitečnější hráči celé soutěže.

Takzvanou cenu MVP (Most Valuable Player) získala členka stříbrného týmu Washington Wizards Tereza Hájková, reprezentující ZŠ Na Výsluní z Brandýsa nad Labem a z vítězných New York Knicks Petr Žák, který chodí na ZŠ a MŠ Švihov.

„Moc se mi celé finále líbilo. Hrozně dobře jsem si zahrála. Když na sobě mám dres Washingtonu Wizards, můžu si říct, že vlastně hraju NBA. To je super pocit,“ říká Tereza a Petr s ní plně souhlasí.

V zážitcích se obě hvězdy turnaje shodly, Petrovy však byly díky celkové výhře přeci jen silnější.

„Je nádherný pocit být vítěz Jr. NBA. Budu si pamatovat hlavně halu a pak taky všechny ty, co se mnou hráli. Měl jsem výborné spoluhráče a trenér byl taky dobrý. Bylo nádherné, když na nás padaly konfety po předání poháru. Někdo se lekl té rány, když vystřelily, ale já jsem se lekl spíš těch ohňů, se kterými jsme nastupovali na hřiště před finále,“ zmiňuje Petr zážitky, díky kterým se mu finále nesmazatelně zapíše do paměti.

„I druhé místo je krásné. Spoluhráči a spoluhráčky byli hrozně dobří. My si hodně rozumíme a tím jsme to dotáhli až sem, je naše pouto o to větší,“ nevěší hlavu Tereza.

Jednou z hlavních cen pro MVP je možnost zúčastnit se v příštím roce kempu Tomáše Satoranského, který jediný Čech v NBA už tradičně v létě pořádá v Praze. Oba ocenění tak budou mít možnost se setkat se svým oblíbeným hráčem.

„Tomáše Satoranského občas sleduji. Byli jsme se s týmem BK Brandýs, za který hraji, podívat v Pardubicích, když hrál za reprezentaci proti Rusku. Hrozně moc se těším na setkání s ním. Nemůžu uvěřit, že se s ním uvidím,“ těší se Tereza.

„V nároďáku jsem ho viděl v televizi. Je to dobrý hráč, co hraje v NBA, a těším se, až se s ním potkám,“ přitakává Petr.

Voucher opravňující k účasti na kempu předal vítězům přímo na ploše při závěrečném ceremoniálu

Kamil Řeřábek z agentury PP Group, která je pořadatelem tohoto kempu.