Los Angeles Clippers a Dallas Mavericks pojedou do Pardubic!

Dnešním dnem bylo konečně zahájeno období, které je vždy s napětím očekáváno – vyřazovací část soutěže, která proti sobě svedla nejlepší týmy dle výsledků v základní části.

Osm týmů, šest zápasů, jedna hala a dva postupující týmy do celkového Finále. Tolik dnešní počty pro Finále Západní konference. Rozlosování pavouka znělo jasně – kdo si chtěl po dnešních mačích zařizovat na 12. prosince volno a objednávat dopravu pro sebe a své spoluhráče, musel dvakrát zvítězit. Dvojice pro čtvrtfinále byly rozděleny dle úspěšnosti v základní části a los sliboval zajímavou konfrontaci napříč kraji a městy.

První utkání obstarala v podstatě domácí ZŠ Nový PORG z Prahy v barvách Los Angeles Clippers, která v Praze na Folimance hrála všechna svá utkání základní části a ZŠ Kom. náměstí z Děčína v zelených barvách Minnesoty Timberwolves, která postoupila s odřenýma ušima ze třetího místa. Papírové předpoklady se v tomto případě potvrdily a Minnesota dnes svou letošní pouť končí. LA Clippers znovu dokázali, že jejich letošní složení funguje velmi dobře a v Pardubicích určitě nebudou do počtu. Konečný výsledek prvního dnešního zápasu 42:12.

Po krátké pauze nastoupily do dalšího boje celky ZŠ Mírové z Ústí nad Labem (Portland Trail Blazers) a ZŠ Kuncova z Prahy 5 (Sacramento Kings). V zápise vedený hostující celek Sacramenta měl také výhodu ve znalosti prostředí ze základní části a průběh zápasu dokázal, že se zřejmě jedná o důležitý faktor. Skóre tentokrát nebylo tak jednoznačné, ale přesto opět slavil tým z Prahy. Portland vs. Sacramento 14:26.

Všechny týmy, které dnes dorazily, chtěly udělat vše proto, aby se jim podařilo postoupit do Velkého Finále. Není se co divit, dozajista to 12. prosince bude pro všechny velký zážitek. Výjimkou nebyla ani družstva ZŠ Kpt. Otakara Jarouše z Loun (Denver Nuggets) a ZŠ z Domažlic (San Antonio Spurs). V dosavadním průběhu dne se jednalo o nejvyrovnanější bitvu, kterou Denver rozhodl až závěrečným tlakem. Toto utkání se opravdu muselo líbit! San Antonio se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět a domu může odjíždět se vztyčenou hlavou. Finální result zní 30:20 pro Denver.

Poslední čtvrtfinále mezi ZŠ Švihov (Dallas Mavericks) a ZŠ Sadská (Golden State Warriors) by se dalo charakterizovat jedním slovem. Válka. Fanoušci v hale po celou dobu zápasu pochybovali, že je na každé straně opravdu pouze 5 hráčů jak přikazují pravidla. Každý z borců a borkyň běhal minimálně za dva, taková to byla jízda. Výsledek se zrodil až minutu před koncem, kdy se celku Golden State stala osudovou chyba u vlastního koše, kterou hráč Dallasu nemilosrdně potrestal a zasadil tomuto dívčímu družstvu smrtelnou ránu. Dallas slaví postup po výsledku 28:24.

Po odehrání prvního kola vykrystalizovala čtveřice Los Angeles Clippers, Sacramento Kings, Denver Nuggets a Dallas Mavericks. Krátká pauza na občerstvení a opět se šlo na věc. Repete klání z Divize B představoval souboj LA Clippers a králů ze Sacramenta. Tento souboj definoval napětí a přelévání skóre ze strany na stranu. Soupeři znali své silné a slabé stránky a snažili se tak svého soka překvapit něčím novým. Nakonec opět rozhodly poslední minuty, ze kterých vyšlo šťastnější družstvo Los Angeles Clippers a po výsledku 29:24 se může těšit do Pardubic!

Zbývalo poslední utkání, druhé semifinále. V letošním roce dobře hrající Dallas doufal, že jako první zatne tipec neméně dobře hrajícímu Denveru, který doposud nepoznal hořkost porážky. První polovina zápasu byla nesmírně vyrovnaná a v jednu chvíli to dokonce vypadalo na konec favorita. Opět se ale ukázalo, že cesta k vítězství vede přes zvládnutou koncovku zápasu a v tomto ohledu byl Dallas o fous lepší. Druhým finalistou Jr. NBA League pro letošní rok se tak stává Dallas! Dallas Mavericks vs. Denver Nugets 35:26.

Dnešní den opět ukázal, že zápasy základní a vyřazovací části jsou odlišné. Nejde už jen o body, ale také o prestiž a vidina Velkého Finále v Pardubicích je pro všechny hnacím motorem. Museli jsme se dnes rozloučit s dalšími šesti družstvy, kterým patří obrovský dík za jejich přístup a předvedené výkony. S týmy Dallasu a Los Angeles Clippers se uvidíme 12. prosince a jistě bude zajímavé sledovat, jak si povedou v konfrontaci s týmy z Východu. Grafické znázornění dnešních výsledků zde.

Ve středu pokračujeme v Brně. Kdo doplní dnešní postupující?