Krásný basket v Krásné Lípě!

V rámci kvalifikačních turnajů probíhají již druhý týden líté boje o místo v základní fázi Jr. NBA League 2017. Některé divize již znají první postupující, některé školy se na své kvalifikace stále pečlivě připravují a své zápasy netrpělivě vyhlíží. Dnes byl na programu kvalifikační turnaj v Krásné Lípě v rámci Divize A.

Poslední všední den tohoto týdne znamenal pro ZŠ Krásná Lípa, ZŠ Varnsdorf (Seifertova) a ZŠ J. Vohradského (Šluknov) šanci dostat svůj tým do hlavní fáze projektu Jr. NBA League 2017, který odstartuje na podzim. Skvěle připravený sportovní areál ve spojení s odhodlanými hráči a hráčkami sliboval zajímavou podívanou.

První utkání obstarala domácí ZŠ Krásná Lípa společně se ZŠ Varnsdorf (Seifertova). Krásná Lípa orámovala toto utkání prvním a posledním košem, jinak měl navrch sok z Varnsdorfu. Ráz utkání udávala zejména varnsdorfská dvojice David Grafek a Jan Karma, která nenechala domácí obraně vydechnout. Celkové skóre 4:38 z pohledu domácích vypovídá zcela jasně o průběhu utkání.

Rozjetá mašina z Varnsdorfu neměla čas na odpočinek a zbytečné přemýšlení a ihned nastoupila k druhému zápasu, tentokrát proti ZŠ J. Vohradského ze Šluknova. První čtvrtina probíhala ve vyrovnaném duchu, což se nedá říct o druhém dějství – Varnsdorf zde naprosto dominoval a tuto čtvrtinu ovládl v poměru 20:0. Zbytek zápasu nabídl hezké akce a snahu na obou stranách, konečné resumé hovoří jasně pro dnes 100% ZŠ Varnsdorf (Seifertova) – 30:8.

V rámci dnešního kvalifikačního turnaje čekal poslední zápas domácí Krásnou Lípu a ZŠ J. Vohradského. Domácí svěřenci dělali vše proto, aby si spravili chuť a z dnešního turnaje odešli s pocitem dobře odvedené práce, což se jim nakonec podařilo. Na závěr dnešního programu si po střeleckém galapředstavení Jaroslava Platila připsali 2 body za vítězství 24:0.

Kdo dnes v Krásné Lípě byl, jistě potvrdí, že úroveň kvalifikačních turnajů je velmi dobrá a na kvalitní výkony nemusí fanoušci čekat až do startu hlavní fáze soutěže. Příští týden je program nabitý – v úterý 9. května se rozjíždí kvalifikace Divize C v Plzni, ve čtvrtek nás čeká perný den, kdy se odehraje kvalifikace Divize E na dvou místech současně (Blansko a Uherský Brod) a týden plný basketbalu skončí v pátek v Domažlicích (boje v Divizi C).

Všechny výsledky kvalifikace jsou k nahlédnutí zde.