Kouzelníci z Brandýsa očarovali další místo

Čelákovice se staly posledním pořadatelem základní části Divize B. V nové hale v Nehvizdech se bojovalo o poslední body, které mohly převrátit pořadí v divizi. Pod záštitou dobře připravených organizátorů a rozhodčích proběhlo celkem 7 zápasů. A které týmy se dnes probojovaly do play off?

Hráči týmu Miami Heat (ZŠ Dukelská, Benešov) se o postup pokoušeli. V prvním zápase se týmu podařilo zazářit, přehráli totiž Charlotte Hornets 28:14! Do druhého zápasu sesbírali všechny síly, protože nastupovali proti vedoucímu Washingtonu. Ale i přes veškerou snahu schytali debakl 14:42. Tým Miami se tedy loučí s turnajem na krásném 4. místě.

Sršňům ze Charlotte Hornets (ZŠ Dubeč, Praha) se podařilo během turnaje předvést hodně pěkných akcí. I nejvyšší hráč divize Adam Vomastek s č. 15 byl týmu velkou oporou. Přesto všechno se jim nepodařilo soupeře pokořit a ZŠ Dubeč zakončila své účinkování 5. místem.

Ale pozor! Mezi týmy Washington Wizards (ZŠ Na Výsluní, Brandýs n. L.) a Orlando Magic (ZŠ Čelákovice) to opravdu jiskřilo. Dva lídři Divize B, dva favorizované týmy prahnoucí po vítězství. Kouzelníci z Brandýsa svou konkurenci spolehlivě válcovali celou základní část. Výborně sehraný tým hravě porážel jednoho soupeře za druhým. Orlando Magic, rovněž výborný tým, se do posledního kola základní části probojoval s jedinou prohrou, a to právě s Wizards. Mezi těmito týmy se odehrál rozhodující duel! Po první čtvrtině napínavě vyrovnané skóre. A jak to dopadlo? Potvrdil Washington své kvality nebo se Orlandu podařilo zápasovou bilanci vyrovnat? Následující minuty byly nekonečné, ale Washington roztočil svá kladiva a soupeři téměř nedal šanci. Orlando inkasovalo jeden koš za druhým, ale až do závěrečného klaksonu se palbu snažilo opětovat. Výsledné skóre 24:37 hovoří za vše! Orlando postupuje z nádherného druhého místa a Washington si zaslouženě vybojoval suprovou jedničku Divize B!!

Respektovaným 3. místem ukončuje základní část tým Atlanta Hawks (ZŠ Nový PORG, Praha 4)! Vítěz loňského ročníku Jr NBA ze sebe v letošním ročníku vyždímal maximum. Na konto si připisuje vyrovnanou bilanci – 4 vítězství a 4 prohry.

Podívá se tým Atlanta Hawks do play off? To se dovíme příští týden po ukončení základní části divizí A a C v Ústí nad Labem a Domažlicích! Do play off postupují dva nejlepší týmy ze 3. míst v rámci konference. Nezbývá než doufat, že ZŠ PORG z Prahy 4 bude jedním z nich!

Vítězům gratulujeme k postupu a doufáme, že hráče ostatních týmů uvidíme jako fanoušky na dalších turnajích!