Konečně zase hrajeme aneb jak se přes OWQLO probojovat až na palubovku

Konečně jsme se dočkali! Po pauze způsobené celosvětovou pandemií a odloženému draftu se 25. května po více než 900 dnech opět rozeběhla oficiální část Jr. NBA League v České republice.

Aktuálně jsou za námi první dvě hrací kola této soutěže, která má letos poprvé hned dvě ligy – WEST a EAST. Premiéru má za sebou Jr. NBA League v Bystřici u Benešova, kam na slavnostní zahájení dorazil dokonce i starosta obce. Právě divize A v soutěži WEST hned aspiruje na primát nejvyrovnanější divize v historii Jr. NBA League. Ani jedno z 10 utkání prvního hracího dne neskončilo větším než 20 bodovým rozdílem a hned ve dvou zápasech rozhodoval byl naopak rozdíl smazatelný jen jednou úspěšnou střelou. Před druhým hracím kolem má nakonec nejlepší výchozí pozici New York Knicks v jehož barvách hraje právě ZŠ Bystřice.

Své první zápasy odehrály i týmy z Divize D ligy EAST v Brandýse nad Labem. Zde má do Play-off nejlépe nakročeno obhájce titulu ZŠ Na Vysluní z Brandýsa, která tentokráte reprezentuje Minnesotu Timberwolves.

Program pro následující týden:

Datum Místo League Divize
pondělí 30.5. Strakonice WEST C
pondělí 30.5. Ostrava EAST A
úterý 31.5. Nymburk EAST D
čtvrtek 2.6. Praha WEST B
čtvrtek 2.6. Zlín EAST C

Návod k registraci v aplikaci OWQLO

Velkou novinkou pro letošní rok je povinnost registrovat všechny zúčastněné mládežníky v projektu přes aplikaci OWQLO. Uvědomujeme si, že pro školy a rodiče je to náročnější, než jen podepsat papírový souhlas jako v minulých letech, avšak věříme, že časem všichni ocení přínos této aplikace a zužitkují toto počáteční úsilí. Aktuálně už jsou v aplikaci umístěny všechny rozpisy soutěží a samozřejmě tam jsou téměř v reálném čase doplňovány i výsledky jednotlivých hracích kol.

Pro ty, kteří s registrací bojují jsme připravili aktuální návod, jak na to.