Kdo se stane prvním vítězem Jr. NBA League v České republice?

Říjnovým draftem v hale na Královce zahájilo 30 týmů svou pouť soutěží a na stejném místě o více než dva měsíce později poznáme historicky prvního vítěze Jr. NBA League v ČR. Zápolení čtyř nejlepších týmů budou sledovat i Jiří Welsch a světový ambasador projektu a bývalý hráč NBA Vladimir Radmanović.


Celosvětový projekt mládežnické NBA je určen pro děti ve věku 10-11 let a Česká republika se do projektu zařadila jako v pořadí 11. evropská země. Po bojích v základní části a nemilosrdném play-off, kde se hraje na 1 vítězný zápas, ve hře zůstaly 4 týmy z různých koutů republiky.
Ve středu 14. prosince se ve velkém Finále o celkové vítězství utkají Boston Celtics (ZŠ Englišova, Opava), Milwaukee Bucks (ZŠ Zámecká Litomyšl), Sacramento Kings (ZŠ Nový PORG, Praha 4) a Memphis Grizzlies (ZŠ J.K. Tyla, Písek). Po dopoledních semifinále se poražení utkají o 3. místo a od 15:15 se vítězové střetnou v rozhodující bitvě o prvenství v celé soutěži.

Dorazí i mistr světa a finalista NBA Vladimír Radmanovič

Kdo na Královku dorazí, nebude rozhodně litovat. Na odpoledne je pro účastníky a diváky přichystán bohatý doprovodný program. V plánu jsou divácké soutěže o dárky s tématikou NBA nebo vystoupení taneční skupiny Out of Bounds, která zazářila již na draftu soutěže.
Dorazí i čestní hosté a patroni projektu Jiří Welsch, který převzal záštitu nad prvním ročníkem projektu v České republice a také Vladimír Radmanović. Tento srbský basketbalista a výborný trojkař strávil v NBA 15 sezón, ve kterých si mj. zahrál za Golden State Warriors, Chicago Bulls nebo LA Lakers. Právě v dresu LAkers dosáhl na největší úspěch, kterým bylo finále NBA v roce 2008. Ještě předtím než se naplno prosadil v NBA, dokázal s tehdejší Jugoslávií v roce 2002 ovládnout mistrovství světa. Uvidíme se na Královce?