Je za námi rekordní čtvrtek – 3 divize, 24 zápasů!

Pokud jste někdy slyšeli nebo použili slovní spojení „Den plný basketbalu“, tak dnes jsme tomuto pojmu dali nový rozměr. V rámci jediného dne byla odehrána hrací kola hned ve třech divizích napříč oběma konferencemi.

Praha, Brno a Opava spustily stavidla základní části a ve všech halách bylo k vidění vše, co k dobrému basketbalu patří. Pojďme si tento rekordní den přehledně shrnout.

Divize B – Praha

Divize B si hned na úvod připsala možná nechtěný primát – začala jako poslední ze všech, avšak v o to větším tempu. Hned v prvním zápase ukázaly svou sílu reprezentantky úřadujících šampiónů skutečné NBA – Golden State Warriors. Ano, čtete správně, v tomto týmu se sešla jen děvčata ze ZŠ Sadská. V prvním utkání si jednoznačně (50:6) poradila se ZŠ J.A. Komenského v Novém Strašecí, jejíž hráči, při své premiéře v soutěži, hájí barvy Phoenixu Suns. Tento zápas však nejspíše vzal děvčatům příliš mnoho sil, protože další dvě utkání již prohrála.

V dalším průběhu se předvedly obě pražské školy – Nový PORG z Prahy 4, hájící barvy LA Clippers a ZŠ Kuncova v dresech Sacramenta Kings. Obě školy se Jr. NBA League zúčastnily již v loňském roce a nabyté zkušenosti byly znát. Clippers zakončili den s bilancí 3:0 a Sacramento rovněž ve svých dvou zápasech nepoznalo hořkost porážky. Jsme velmi zvědaví, jak dopadne jejich vzájemný souboj v průběhu druhého hracího dne, který nás čeká 2. listopadu opět v hale USK na Folimance.

Pátým týmem do party v divizi B jsou LA Lakers (ZŠ Dukelská, Benešov). Stejně jako v reálné NBA, tak i v té juniorské, čeká tento tým ještě hodně práce, než dokážou konkurovat těm nejlepším. V úvodních dvou duelech prohráli a vstřelili pouze 10 bodů. Chuť si spravili na závěr dne, kdy dokázali porazit Phoenix Suns a připsali si své první vítězství v soutěži. Na to tak po dnešku čeká už pouze tým Phoenix Suns.

Divize F – Opava

K zahájení základní části Divize F se do Opavy sjely dvě ZŠ z domácího prostředí, dvě školy z Ostravy a jedna ZŠ z Olomouce. Poslední jmenovaná škola si ráno musela poradit s nepříznivou dopravní situací, ale ani to nezabránilo hladkému průběhu turnaje.

Úvodní utkání obstaraly ostravské ZŠ K. Pokorného (Toronto Raptors) a ZŠ PORG (NY Knicks). V průběhu zápasu se rozhodně nehledělo na vzájemné sympatie a družstvo NY Knicks mohlo slavit po výsledku 28:14. Další utkání a další derby. Opavské ZŠ Vrchní (Boston Celtics) a ZŠ Otická (Brooklyn Nets) chtěly dát od začátku najevo, kdo je tu doma a kdo bude určovat tempo hry. ZŠ Otická v barvách Brooklynu se lépe popasovala s úvodem zápasu a do dalších bojů si do tabulky připisuje dva body za výhru 44:18.

Jako poslední se do opavského turnaje zapojila ZŠ Heyrovského z Olomouce, hájící barvy letců z Philadelphie. Svou premiérovou účast v soutěži dnes Philadelphia proměnila v zisk 6 bodů a zatím to vypadá, že o postup do vyřazovací části se střetnou právě letci a NY Knicks. V pozadí čekají obě opavské školy a oloupit favority bude chtít jistě také ZŠ K. Pokorného v dresech Toronto Raptors, které se dnes nezadařilo. Příště pokračujeme v Ostravě.

Aktuální podobu tabulek si můžete prohlédnout zde.

Divize E – Brno

Nechceme vás vyčerpat tudíž vám článek z brněnských zápasů přineseme během zítřejšího dne. Basketbalu zdar!