Informace k Play-off 2017

Základní hrací kola letošní Jr. NBA League skončí 15. listopadu turnajem v Písku. Hned pár dní poté se projekt přehoupne do své druhé – vyřazovací poloviny. V této části čekají klání na nejlepší týmy v rámci nemilosrdného Play-off. S předstihem proto přinášíme vše důležité ohledně vyřazovacích bojů.

Termíny

Play-off bude odehráno ve 3 hracích dnech. Čekají nás dvě konferenční finále a následně finále celého projektu, které tentokrát proběhne v Pardubicích.

Pondělí 20. 11. 2017, Finále západní konference – Hala Folimanka, Praha
Středa 22. 11. 2017, Finále východní konference – Hala Čejkovická, Brno
Úterý 12. 12. 2017, Finále Jr. NBA League pro Českou republiku – Hala Dašická, Pardubice

Postupový klíč

Z každé konference (Západ a Východ) postupuje 8 týmů do Play-off, celkem se tedy na vyřazovací část může těšit 16 celků. Pro letošní ročník se u obou konferencí postupový klíč liší vzhledem ke skončení účastnické školy v rámci Divize E (více zde).

Západní konference (Divize A-C)

V této konferenci je systém stejný jako v loňském ročníku. Do Play-off postupují vždy dva nejlepší týmy z každé divize a následně je doplní dva ze tří týmů, které skončily na třetích místech ve své divizi.

Účastníci Play-off za Západní konferenci: 2 nejlepší týmy z Divize A, 2 nejlepší týmy z Divize B, 2 nejlepší týmy z Divize C, 2 celky z týmů na třetích místech v Divizích A, B, C. O tom, které dva týmy ze třetích míst postoupí rozhodne úspěšnost týmů v základní části v případě shody (stejné množství vítězství a proher), bude rozhodovat rozdíl ve skóre.

Východní konference (Divize D-F)

Vzhledem k událostem 1. hracího kola v Brně bojují v Divizi E už jen čtyři týmy. Z této divize proto postoupí do Play-off dva nejlepší týmy. Ze zbylých divizí v rámci Východní konference (Divize D a F) postoupí týmy, které se umístí na prvním, druhém a třetím místě v tabulce.

Účastnící Play-off za Východní konferenci: 3 nejlepší týmy z Divize D, 2 nejlepší týmy z Divize E, 3 nejlepší týmy z Divize F

Herní systém a nasazení v Play-off

V rámci konferenčních finále nás čekají osmifinále a čtvrtfinále soutěže. Týmy budou nasazeny, dle úspěšnosti v základní části – Nejúspěšnější tým základní části v rámci konference vs. 8. nejúspěšnější tým základní části v rámci konference atd. Avšak v osmifinále soutěže se nemohou potkat 2 kluby, které nastupovaly v základní části ve stejné divizi.

The Finals

Nasazení zápasů a podrobný rozpis pro obě konferenční finále zveřejníme do pátku 17. listopadu. Ve Finále Jr. NBA League budou odehrána nejprve semifinále mezi 4 nejlepšími účastníky a následně zápas o 3. místo a Velké finále. V semifinále nastoupí lépe umístěný tým z Východní konference proti hůře postavenému týmu ze Západní konference a naopak.