Finále Jr.NBA se uskuteční 29. listopadu v děčínském Armex Sportcentru

Čtvrtý ročník prestižní školní basketbalové soutěže Jr. NBA League vyvrcholí 29. listopadu v Děčíně, kde se ve Sportovním centru utkají čtyři nejlepší celky o prsteny pro nové šampiony. V prvním semifinále změří síly Brandýs nad Labem jako Oklahoma s opavskou ZŠ Boženy Němcové hrající v barvách Charlotte (od 9:15). Následně se domácí děčínská ZŠ Dr. M. Tyrše v barvách Houstonu utká s Nymburkem jako Bostonem (11:00). Finále se odehraje od 15:15 v přímém přenosu Nova Sport.

Těší nás, že Jr. NBA League je v roce 2019 zařazena do projektu EPP pomáhej pohybem od Nadace ČEZ.  Přijďte fandit na finále a sbírejte body na dobrou věc!

Pořadatel měl vzejít ze čtyř finalistů, a když z play off postoupil Děčín, nebylo nad čím váhat. Toto severočeské město dlouhodobě prožívá basketbalovou horečku, místní Válečníci byli čtyřikrát za posledních pět let ve finále Kooperativa Národní basketbalové ligy a město basketbalem žije, když ve Sportovním centru bývá na zápasech nejlepší atmosféra v celé lize. Teď si na stejném hřišti zahrají i naši čtyři finalisté, pro všechny z nich se bude jednat o premiérový titul v Jr. NBA League.

HOUSTON ROCKETS

V domácím prostředí bude chtít jistě uspět Houston Rockets, kterého koučují bývalí ligoví hráči Miroslav Soukup a Jakub Houška, jehož syn Marek patří k hlavním lídrům týmu spolu s Kryštofem Kotkem. V týmu je i mladší Houškův syn Filip.

BOSTON CELTICS

Děčín v semifinále vyzve také dosud neporažené Boston Celtics z Nymburka. Dojde tak na souboj dvou aktuálně v basketbalu nejúspěšnějších českých měst. Celtics zatím dělají čest svému městu, odkud jsou šestnáctinásobní ligový mistři ERA Basketball Nymburk. Z jejich akademie se rekrutuje i několik hráčů Celtics jako Kryštof Davídek, David Poláček, David Farkaš a další. To se projevovalo i na výsledcích a nymburská škola vyhrála všech deset zápasů s průměrným skóre 60:12.

OKLAHOMA CITY THUNDER

Ještě suverénnější byla ZŠ Na Výsluní v Brandýse nad Labem, která jako jediná ze čtyř finalistů nepochází z basketbalového města, ovšem s mládeží tam evidentně umějí pracovat. V barvách Oklahomy vyhráli všech deset zápasů s průměrným skóre 64:13 a řadí se tak mezi spolufavority finále. Mezi klíčové hráče patří Matěj Richter, velký prostor zde dostávají i dívky, když cenu pro nejlepšího hráče zápasu získaly i Andrea Poštolková a Nela Kupčíková. Brandýs je na finálovém turnaji podruhé, loni skončil stříbrný. Letos tak bude chtít zaútočit na zlato.

CHARLOTTE HORNETS

Nejprve ale musí v semifinále zdolat tým z dalšího tradičního basketbalového města. Opava má v Jr. NBA každý rok několik účastníků, ZŠ Boženy Němcové se projektu účastní potřetí a zatím to vždy dotáhla nejdále do Osmifinále. Tentokrát se jejím žákům v barvách Charlotte Hornets daří lépe. Sice ve skupině jednou prohráli s Mohelnicí a nebyli tak suverénní jako její soupeři ve finále, ale o to větší ukazovali bojovnost. Ta se v boji o medaile bude jistě hodit a rozhodně nelze Hornets podceňovat.

 

Boje ve Velkém finále začnou 29. listopadu od 9:15 a bohatý program bude až do 17:30. Organizátoři připravují kromě zápasů i doprovodný program včetně fotokoutku, soutěží, těšít se můžete i cheerleaders a mnohé další. Dorazí také basketbalové osobnosti a zástupci NBA Europe.

Moc se na vás těšíme.