Favorité jdou v Divizi B dál!

Třetí hrací den Divize B, třetí setkání pěti týmů v Praze na Folimance. Dnes se muselo rozhodnout o postupujících do Play-off. Postoupily školy, u kterých se to očekávalo? Nebo se snad některý z černých koňů vzepřel osudu?

Jak už jsme zvyklí, utkání Divize B – Praha a Střední Čechy hostí krásná hala na Folimance, kde si děti mohou vyzkoušet, jaké je to hrát na palubovce ligové úrovně. Před dnešními zápasy doufala ZŠ Nový PORG z Prahy 4 (LA Clippers), že stvrdí svůj postup do Play-off z prvního místa. Na druhé příčce se vyhřívala ZŠ Kuncova z Prahy 5 (Sacramento Kings) a ostatní týmy se chtěly do boje o postup samozřejmě zapojit a nedat svou kůži lacino.

Úvodní smršť

Začátek dnešního dne se dá charakterizovat jediným slovem – smršť. Sacramento vlétlo do prvního zápasu proti Golden State Warriors (ZŠ Sadská) opravdu zhurta a rychle si vypracovalo dostatečný náskok. Bojovnice z Golden State ale opět zapnuly mód „jdeme do toho po hlavě“ a v polovině zápasu se soupeři přiblížily. Sacramento však prokázalo zkušenost a po závěrečném hvizdu bere dva bodíky za výhru 34:18.

Druhé klání obstaraly celky ze spodku tabulky – Phoenix Suns (Nové Strašecí) a LA Lakers (ZŠ Dukelská, Benešov). Phoenix přijel odhodlán zlomit dnes špatné výsledky a zvítězit a Lakers naopak nechtěli svého soka pustit v tabulce před sebe. Inu, zápletka jak má být. Kdo by snad čekal jasný průběh utkání, musel se po celou zápasu zmítat s hlavou v dlaních. Na obou střídačkách plály emoce a výjimkou nebyly ani gesta zmaru na palubovce pěkně zaplněné Folimanky. První tři části skončily remízou! Až poslední minuty přinesly rozuzlení a Phoenix vybojoval svou první výhru. Todle bylo drama vážení. Phoenix Suns vs. LA Lakers 16:14.

Další zápas obstarali Sacramento a Clippers, kteří si to tak krásně mohli rozdat o první místo v tabulce Divize B. Napětí před zápasem by se v hale dalo doslova krájet, ale celý zápas byl odehrán v duchu fair-play. Tak by to mělo být za každých okolností. LA Clippers si zřejmě řekli, že před sebe nikoho nepustí a i v tomto zápase dominovali. Utkání nabídlo nespočet famózních akcí a Sacramento se před svým protějškem muselo sklonit po výsledku 18:38. Jářku, takto vypadá kvalitní basketbal.

Favoriti jsou dál, outsideři končí

Do druhé poloviny dnešního dne jsme vstoupili soubojem lvic z Golden State Warriors proti Los Angeles Lakers. Pokud chtěly děvčata z Warriors pomýšlet na postup, potřebovaly nutně vyhrát a doufat, že týmy na třetích místech v ostatních divizích na tom nebudou bodově lépe. Zřejmě právě proto do zápasu vstoupily opravdu skvěle a ihned se ujaly vedení. Los Angeles Lakers zřejmě podlehlo únavě a s vědomím toho, že na postup to letos stačit nebude, odehrálo vlažné utkání. Slečny v modrých nátělnících se žlutým znakem na hrudi se loučí se základní částí výhrou 55:8. Lakers končí letos definitivně a Golden State musí čekat na dohrání všech divizí v Západní konferenci. Proderou se do vyřazovací části?

Dnešní počasí nebylo zrovna přívětivé, ale to naštěstí nikomu v hale nebránilo vydat se z plných sil. Předposlední boj svedl dohromady dnes v dobré formě hrající Phoenix Suns a našlapané Sacramento, které si chtělo spravit chuť po nevydařeném souboji o první místo. Phoenix zřejmě přes týden velmi kvalitně potrénoval, jeho hráči působili jako polití kouzelnou vodou. Několik přítomných diváků bylo přistiženo, jak přepočítává, kolik hráčů Phoenixu je vlastně na hřišti. Bylo jich vždy správně pět. V průběhu první poloviny, která byla vyrovnaná, se nakonec začal rodit rozhodující náskok pro krále ze Sacramenta. Před poslední čtvrtinou byl již rozdíl ve skóre dvouciferný a nebylo pochyb o tom, kdo se s boji v základní části rozloučí vítězně. Sacramento tak uzavřelo své působení na Folimance výhrou 48:20 a postupuje přímo do Konferenčního finále, které se uskuteční 20. listopadu opět zde. Phoenix se s touto soutěží loučí, ale nutno podotknout, že se vztyčenou hlavou. Dnešní výkony jsou jistě příslibem do budoucna.

Poslední utkání celé divize na první pohled nic neřešilo, ale nenechme se oklamat. Los Angeles Clippers jistě chtělo mít před losováním Konferenčního finále co nejvíce bodů a tím pádem jít proti slabšímu soupeři a Golden State chtělo zvýšit své šance na postup ze třetího místa. Utkání se neslo v poměrně přátelském duchu, ani jeden nechtěl riskovat zranění. V závěru přibylo faulů a nedohraných situací. Vedoucí tým Divize B neponechal nic náhodě a sympaticky šel za vítězstvím a ziskem dvou bodů. Výhradně dívčí soupiska zlatých děvčat z Golden State se snažila ze všech sil, ale na vítězství to v tomto souboji nestačilo. Po skóre 36:14 potvrzuje Los Angeles Clippers (ZŠ Nový PORG, Praha 4) pozici vládce a určitě bude zajímavé je sledovat v Play-off. Golden State Warriors (ZŠ Sadská) končí na třetím místě v tabulce a musí čekat do 15. listopadu, kdy bude dohrána celá Západní konference.

Jak již bylo zmíněno, 20. listopadu se můžeme těšit na Konferenční finále v Západní konferenci a to v Praze na Folimance. Z Divize B zde uvidíme Los Angeles Clippers a Sacramento Kings. Pro letošek se loučíme s Phoenix Suns a Los Angeles Lakers. Kompletní výsledky z dnešního dne jsou zde.